Syngenta Crop Protection nabyła włoską firmę Valagro

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Nowa inwestycja Syngenty

Syngenta Crop Protection, dział koncernu zajmujący się rozwiązaniami do ochrony roślin, nabył włoskie przedsiębiorstwo Valagro, specjalizujące się w produkcji nawozów i innowacyjnych preparatów pochodzenia naturalnego, korzystnie wpływających na rośliny. Nie podano finansowych warunków transakcji.

(fot. Pixabay)

Przedsiębiorstwo Valagro, mające siedzibę we Włoszech w miejscowości Atessa, będzie nadal funkcjonować na rynku jako odrębny brand w ramach firmy Syngenta Crop Protection. Włoski producent specjalizuje się w opracowywaniu innowacyjnych i efektywnych rozwiązań z zakresu żywienia i biostymulacji roślin. Ma bogatą ofertę produktów biologicznych do zastosowania w różnych uprawach i utrzymuje pozycję lidera na rynku biostymulatorów oraz środków wspomagających rośliny. Produkty Valagro są sprzedawane na całym świecie, głównie w Europie (znane są też na polskim rynku) i Ameryce Północnej, ale także w Azji i Ameryce Łacińskiej. Firma zatrudnia ponad 700 osób, ma 13 oddziałów i 8 fabryk na świecie.

– Znaczące inwestycje w innowacje, takie jak rozwiązania biologiczne, są konieczne by zapewnić zrównoważoną przyszłość i pomóc rolnikom w stworzeniu systemu produkcji żywności będącego w harmonii z naturą – powiedział Jon Parr, prezes Syngenta Crop Protection. Podkreślał, że Syngenta i Valagro mają mocne podstawy w innowacjach wykorzystujących osiągnięcia nauki i są gotowe współpracować, dzielić się wiedzą i budować na wspólnych możliwościach. Ta transakcja jest szczególnie ważna w czasie, gdy rynek produktów pochodzenia naturalnego rozwija się – szacuje się, że ciągu najbliższych pięciu lat ma się on podwoić.

Grupa Syngenta, należąca do chińskiego właściciela, jest jednym z głównych światowych koncernów działających w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa. Zatrudnia 48 tys. pracowników i jest obecna w ponad 100 krajach. Grupa obejmuje działy: Syngenta Group China, Syngenta Crop Protection z siedzibą w Szwajcarii, Syngenta Seeds z siedzibą w USA oraz ADAMA z siedzibą w Izraelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet