Powstaje nowa fabryka amoniaku w Grupie Haifa w Izraelu.

PODosłonami.pl

OSRAM - FLUENCE - czerwiec

Powstaje nowa fabryka amoniaku Grupy Haifa

W Izraelu w miejscowości Mishor Rotem powstaje nowa fabryka amoniaku Grupy Haifa. Zakłada się jej ukończenie w ciągu trzech lat, produkowane ma być w niej 100 tys. ton amoniaku rocznie. Kontrakt z wykonawcą fabryki – firmą Sapiem (liderem w pracach inżynieryjnych) jest warty ponad 200 milionów USD, został podpisany 23 grudnia ub. roku. w miejscowości Mishor Rotem.

Czytaj dalej...
korzenie pomidora w wełnie mineralnej

Haifa jest dostawcą nawozów do uprawy precyzyjnej, dostarcza m.in. wysokiej jakości nawozów do fertygacji w uprawach pod osłonami

Stały i bezpieczny dostawca amoniaku

Po intensywnym i profesjonalnym przetargu trwającym dwa lata, zbadaniu wszystkich proponowanych rozwiązań, technologii i historii oferentów, spośród czterech kandydatów na wykonawcę fabryki wybrano firmę Sapiem. Przedsiębiorstwo to budowało już podobne obiekty na całym świecie, zachowując wysokie standardy pod względem niezawodności, wydajności, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Fabryka ma być stałym i bezpiecznym dostawcą amoniaku, który jest m.in. surowcem do produkcji saletry potasowej, ważnego nawozu w ofercie Grupy Haifa. Grupa zamierza wykorzystywać większość wytwarzanego amoniaku do dalszej produkcji nawozów, reszta będzie oferowana klientom z Izraela, do różnych celów. Inwestycja ta jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy, która planuje podwoić produkcję w Mishor Rotem i stworzyć setki nowych miejsc pracy w rejonie Negev.

Motti Levin

Motti Levin, prezes Grupy Haifa

Motti Levin, prezes Grupy Haifa, stwierdził, że jest to strategiczny krok, który wzmocni pozycję grupy jako światowego lidera w produkcji nawozów, a własna produkcja amoniaku zapewni stałe, pewne i niezależne zaopatrzenie w surowiec używany do produkcji flagowych produktów firmy.

Grupa Haifa

powstała w 1966 w Izraelu, jako przedsiębiorstwo państwowe, z czasem została sprywatyzowana i zdobyła pozycję lidera na światowym rynku przemysłu obsługującego rolnictwo precyzyjne, w którym znacznie zredukowane jest niekontrolowane zużycie nawozów. Grupa sprzedaje duże ilości nawozów wysokiej jakości, w ponad 100 krajach, gdzie funkcjonuje poprzez 16 oddziałów. Marka Haifa to oferta nawozów oraz wysokiej jakości surowców technologicznych o różnych zastosowaniach, także używanych w  solarnych termoelektrowniach, w których energia słońca jest przetwarzana w energię cieplną, a następnie elektryczną (w stacjach tych w procesie magazynowania ciepła używany jest m.in. azotan potasu). Dział badań i rozwoju w Izraelu zatrudnia, bezpośrednio i pośrednio, około 5 tys. pracowników.     

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbiory borówki w pełni

Przygotowanie borówki do spoczynku zimowego

Po zbiorach owoców borówki należy w odpowiedni sposób przygotować rośliny do przezimowania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w tym okresie rozpoczyna się proces formowania paków kwiatowych na przyszły sezon. Zabiegi jesienne pomogą borówce przezimować, ograniczą [...]

Florensis_Dianthus
TSW 23
HortiAdNet