Nowa formuła tegorocznych targów Zieleń to Życie & Flower Expo Polska

PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Nowa formuła tegorocznych targów Zieleń to Życie & Flower Expo Polska

Organizowana od prawie 30 lat z inicjatywy Związku Szkółkarzy Polskich i dobrze zakorzeniona w międzynarodowej branży ogrodniczej wystawa Zieleń to Życie, do której w 2016 r. dołączyły targi kwiaciarsko-florystyczne Flower Expo Polska, zmieni w tym roku formułę. Targi, które zagoszczą w dniach 3-5 września 2020 r. w EXPO XXI w Warszawie, otwarte będą tylko dla branżowych gości.

wystawa Zieleń to Życie

Migawka z wystawy Zieleń to Życie, fot. A. Cecot

W tym roku – szczególne znaczenie roślin i zieleni

Światowa pandemia Covid-19 wpłynęła na wszystkie branże i na codzienność niemal wszystkich ludzi. Start sezonu ogrodniczego był inny niż zwykle. Ostatnie tygodnie pokazują jednak, jak bardzo pozytywny jest wpływ roślin i ogrodów na samopoczucie ludzi, ich energię i zdrowie.

Aktywność klientów kupujących rośliny oraz produkty ogrodowe, a także wzmożony popyt na nie to powód do optymizmu dla branży – producentów, dostawców i handlowców. Również tych skupionych wokół międzynarodowych targów Zieleń to Życie & Flower Expo Polska.

Tylko goście branżowi  

Mając na uwadze konieczność dalszej aktywnej promocji zielonego biznesu i rozwijania efektywnych kontaktów w sektorze ogrodniczym, a jednocześnie w trosce o zdrowie wystawców i odwiedzających targi, organizatorzy ZtŻ & FEP – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – zdecydowali, że skoncentrują się wyłącznie na branżowym charakterze wydarzenia i profesjonalnych odbiorcach.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Jak podkreślają organizatorzy, wdrożone zostaną wszelkie konieczne procedury bezpieczeństwa mające na celu zachowanie zdrowia wszystkich wystawców i gości, z wykorzystaniem dostępnej w obiekcie przestrzeni, która jest potrzebna dla zapewnienia dystansu między przemieszczającymi się osobami.

Wprowadzone będą także: ścisła kontrola  liczby zwiedzających i niezbędne zabezpieczenia higieniczne – zgodne z aktualnymi zaleceniami Sanepidu. Program targów skupi się tylko na wydarzeniach skierowanych do branżowych gości, z użyciem przekazu cyfrowego w odniesieniu do niektórych elementów prezentacji.

Tegoroczne hasło – „Włącz zieleń!”

Hasło tegorocznej edycji warszawskich targów – WŁĄCZ ZIELEŃ! to mocne wezwanie do działania, skierowane do każdego, kto dostrzega zmiany klimatu, i zgodne z ogólnoświatową inicjatywą pt. „Zielone Miasto” (Green City). Hasło to – nabierające jeszcze większego znaczenia w obliczu epidemii koronawirusowej i jej skutków – wpisuje się w szerokie spektrum działań, jakie od lat propagowane są wokół „najzieleńszej” w Polsce wystawy, na której rośliny i ogrody są w centrum uwagi, jako niezbędne człowiekowi do życia.

Zieleń to Życie & Flower Expo Polska – targi z rekomendacją AIPH

W tym roku ZtŻ & FEP zyskały dodatkowy atut. Zostały wpisane na listę profesjonalnych targów z rekomendacją AIPH (International Association of Horticultural Producers) – znanego na całym świecie stowarzyszenia, które działa na sześciu kontynentach.  

Bieżące informacje o targach – na www.zielentozycie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Torf i problemy związane z jego wykorzystywaniem w ogrodnictwie będą osią tematyczną wydarzenia, fot. FCI

Webinarium – torf w ogrodnictwie, podłoża uprawowe przyjazne środowisku

Już jutro, 18 maja odbędzie się bezpłatne webinarium pt. „Sustainable Growing Media”. Organizatorem tego wydarzenia jest magazyn FloraCulture International (FCI) wydawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH). Webinarium będzie okazją do dyskusji na temat bieżącej tendencji [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet