PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Nowe produkty – również dla warzyw – w ofercie F&N Agro

Wprowadzanie od 4 do 5 nowych pestycydów i zwiększenie udziału w rynku tych produktów w Polsce do 8% zapowiedział 11 lutego podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę F&N Agro w Warszawie jej nowy dyrektor, dr Manfred Weiser.

F&N Agro Polska Sp. z o.o. jest importerem produktów międzynarodowych koncernów, światowych liderów w produkcji środków agrochemicznych: FMC Corporation, NUFARM oraz Sumitomo. Firma ta na polskim rynku znana jest z herbicydów, insektycydów, fungicydów, regulatorów wzrostu, zapraw nasiennych, repelentów, adiuwantów, nasion kukurydzy i rzepaku oraz nawozów dolistnych marki – WUXAL. W firmie FMC od kilku lat rozwijany jest również sektor związany z wprowadzeniem na rynek preparatów do ochrony biologicznej.

Najnowszym produktem w ofercie tej firmy, który powinien szczególnie zainteresować producentów truskawek, ale również warzyw, jest Prolectus 50 WG. Produkt ten zawiera zupełnie nową na rynku substancję aktywną – fenpyrazaminę. Wykazuje ona bardzo wysoką skuteczność w zwalczaniu wielu chorób grzybowych występujących na roślinach sadowniczych i warzywnych. Prolectus 50 WG zawiera 50 g fenpyrazaminy w 1 kg środka.

Jak informował Sławomir Doniec z F&N Agro preparat ten jest w ostatniej fazie rejestracji i prawdopodobnie jeszcze przed sezonem ochrony zostanie zarejestrowany w uprawie truskawek do zwalczania szarej pleśni. Truskawki to także gatunek, którym produkt ten będzie w tym sezonie szczególnie silnie promowany przez firmę (więcej czyt. www.jagodnik.pl)

Nowa rejestracja ma również objąć kilka gatunków warzyw uprawianych pod osłonami, będą to: pomidor, bakłażan, papryka i rośliny dyniowate. W tych uprawach ma być zarejestrowany do zwalczania szarej pleśni. Zalecane stężenia tego produktu to 0,08-0,12 % (80-120 g środka w 100 litrach wody). Wyższe stężenie środka można stosować w warunkach większego zagrożenia chorobą.

Środek należy stosować z chwilą wystąpienia na roślinach pierwszych objawów choroby i wykonywać nim maksymalnie do 3 zabiegów w sezonie wegetacyjnym, co 10-14 dni.

Podczas spotkania omówiono również nowe, a także ulepszone herbicydy takie jak: zestaw Pike & Tayson czy Agritox Turbo 750 SL (do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych), Kileo 400 SL (wykazuje bardzo dobrą skuteczność w zwalczaniu perzu oraz chwastów dwuliściennych na ściernisku i w uprawach jabłoni). Kolejne nowości wprowadzane na ten sezon to Avatar 293 ZC (herbicyd do przedwschodowego zwalczania chwastów w ziemniakach), oraz insektycyd Kaiso 050 EG (do zwalczania szkodników gryzących i ssących w rzepaku ozimym i pszenicy ozimej).

Firma poszerza również ofertę nawozów marki Wuxal o dwa produkty: Wuxal Grano (dedykowany do zbóż stymulujący fotosyntezę podczas stresu fizjologicznego) oraz Wuxal Sulphur (dedykowany dla roślin z dużym zapotrzebowaniem na siarkę).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet