PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Nowość w segmencie pomidora malinowego

20 września w Pałacu Tłokinia w miejscowości Tłokinia Kościelna firma Rijk Zwaan Polska przy współudziale firm Yara Poland oraz Grodan zorganizowała spotkanie promujące nową odmianę pomidora malinowego do upraw całorocznych Kawaguchi RZ F1.

Uczestnicy spotkania organizowanego dla producentów pomidorów w Tłokinii Kościelnej

Przedstawiciel firmy Rijk Zwaan Polska, Krzysztof Banaszak poinformował, że nowa mieszańcowa odmiana Kawaguchi RZ nadaje się do wczesnych nasadzeń począwszy od połowy grudnia. Wykazuje tolerancję na niedobory światła w trakcie początkowej uprawy, co objawia się dobrym wiązaniem owoców pomimo trudnych warunków. Tworzy okrągłe owoce o masie 160-180 g z mocną szypułką wybarwiające się na intensywny malinowy kolor z połyskiem. Wyróżnia się dobrym smakiem i wysokim poziomem BRIX. Ponadto nie wykazuje tendencji do występowania suchej zgnilizny wierzchołkowej owoców. Ze względu na otwarty pokrój wskazane jest szczepienie tej odmiany na podkładce Suzuka RZ F1 o silnym wigorze.

O zaletach maty uprawowej GT Master 10 z firmy Grodan mówił dr Krzysztof Fatel. Mata ta zyskuje coraz większą popularność wśród ogrodników ponieważ zwiększona wysokość ułatwia prowadzenie uprawy zwłaszcza w trudnych warunkach i ogranicza możliwość popełnienia błędów podczas nawadniania. Z kolei Marcin Włodarczyk zachęcał do skorzystania z oprogramowania e-Gro. Pozwala na nowoczesne zarządzanie produkcją poprzez połączenie istotnych danych i przekształcenie ich w taki sposób, aby uzyskać aktualny stan produkcji, służący uprawie precyzyjnej opartej na danych.

Już od początku uprawy warto zadbać o prawidłowy rozwój systemu korzeniowego. W tym aspekcie jednym z najważniejszych substancji budulcowych jest fosfor. Do nawożenia tym pierwiastkiem w postaci polifosforanów zachęcał Wojciech Kopeć z firmy Yara Poland jako bardziej efektywnego źródła fosforu niż ortofosforany.

W lipcu rozpoczynają się zbiory polskich borówek

Inauguracja borówkowego sezonu

1 lipca obchodzony jest Dzień Polskiej Borówki. To symboliczny początek borówkowego sezonu w naszym kraju. Borówki z polskich plantacji będą dostępne tylko przez 3 miesiące. Cieszmy się nimi i wartościami, na jakich plantatorzy tego owocu [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet