PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Nowy, prosty dozownik pożywki

W dzisiejszych czasach potrzeba automatyzacji produkcji ogrodniczej nie dziwi nikogo, kto chce utrzymać się przy coraz silniejszej konkurencji na rynku. Niemałe koszty utrzymania pracowników oraz wysokie ceny nowoczesnych urządzeń umożliwiających ograniczenie robocizny są częstym czynnikiem utrudniającym ogrodnikom unowocześnianie swoich gospodarstw. Profesjonalny sprzęt do produkcji roślinnej nie musi być jednak drogi i skomplikowany w użytkowaniu. Firma HortiMaX, skonstruowała prosty w obsłudze dozownik pożywki o nazwie FertiMiX-Go.

W skład tego urządzenia do dozowania pożywki wchodzi przede wszystkim zbiornik mieszający, czujniki mierzące EC oraz pH pożywki, pompa o przepustowości 10 m3 oraz 32 zawory. Urządzenie wyposażone jest w nieskomplikowany w obsłudze panel sterujący. Poza podstawowymi funkcjami umożliwia m.in. automatyczne dostosowanie ilości pożywki do energii promieniowania słonecznego. W większych instalacjach dozownik może być podłączony do komputera kontrolującego klimat i nawadnianie w uprawie.

Jak podaje producent atutem nowego dozownika pożywki ma być również przystępna cena. Przedstawiciele firmy HortiMaX podkreślają, że urządzenie to powstało głównie z myślą o krajach rozwijających się takich jak m.in. Tajlandia, Chiny czy Indie, gdzie profesjonalny sprzęt do fertygacji wciąż jest poza zasięgiem możliwości finansowych wielu ogrodników, ale równie atrakcyjne może być dla wielu producentów np. z Europy Wschodniej, prowadzących mniejsze gospodarstwa.

HortiAdNet