PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Nowe zasady dotyczące ochrony roślin w UE

Wzrost handlu i ocieplenie klimatu spowodowały nasilenie problemu przedostawania się szkodników roślin do krajów członkowskich. Rada Unii Europejskiej wstępnie zaakceptowała nowe zasady dotyczące ochrony przed napływem szkodników roślin na teren UE.

Ustalenia dotyczą m.in. metod zapobiegania wprowadzaniu roślin inwazyjnych oraz szybkiego reagowania na pojawienie się szkodników w importowanym towarze. Zawierają wytyczne dotyczące wstępnej oceny roślin i produktów roślinnych transportowanych z krajów nie należących do UE, by szybko identyfikować zagrożenie fitosanitarne.

Osoby importujące rośliny i produkty roślinne, które mogą stanowić zagrożenie fitosanitarne, będą musiały posiadać odpowiedni certyfikat. Bez takiego dokumentu dozwolone jest przewożenie małej ilości roślin czy produktów roślinnych na własny użytek.

Nowe zasady zakładają, że rolnicy, których rośliny zostaną usunięte z powodu wytępienia inwazyjnego szkodnika, dostaną odpowiednią rekompensatę.

Projekt musi zostać zaakceptowane przez Parlament Europejski.

Źródło: hortibiz.com

Tulipan 'Orange Juice' - jedna z odmian o rosnącym znaczeniu

Tulipany – holenderska czołówka oraz wschodzące gwiazdy

W sezonie 2018/2019 na plantacjach reprodukcyjnych w Holandii było się w uprawie ok. 1800 wymienionych z nazwy odmian (oraz dodatkowe, zupełnie niszowe). Czołówkę stanowiły te, które mają największe znaczenie w pędzeniu. Na pierwszym miejscu, jeśli [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Agritech 2020 baner 10
HortiAdNet