Połączenie firm ADAMA oraz Jiangsu Huifeng Bio Agriculture Co., Ltd.

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

ADAMA wzmacnia pozycję na ryku chińskim

Koncern ADAMA finalizuje przejęcie 51% udziałów w chińskiej firmie Jiangsu Huifeng Bio Agriculture Co., Ltd. Ta inwestycja znacznie wzmocni możliwości koncernu na mającym duży potencjał i rozwijającym się chińskim rynku środków ochrony roślin.

(fot. wobogre, Pixabay)

Połączenie firm chemicznych w dwóch krokach

Z informacji opublikowanej 4 stycznia 2021 przez obydwie firmy uczestniczące w transakcji dowiadujemy się, że zakończyła się wstępna faza połączenia. Koncern ADAMA przejął 51% udziałów w należącym do Jiangsu Huifeng Bio Agriculture Co., Ltd. przedsiębiorstwie Shanghai Dibai Plant Protection Co., Ltd., które specjalizuje się w sprzedaży i dystrybucji środków ochrony roślin w Chinach. Poprzez tę transakcję handlowa oferta koncernu ADAMA na chińskim runku zostanie powiększona o ponad 150 zarejestrowanych produktów, o rocznej wartości sprzedaży około 50 mln USD, a jej zespół powiększy się o 170 doświadczonych pracowników, działających na terenie całych  Chin.

W drugiej fazie transakcji ADAMA ma przejąć 51% udziałów w należącej do Huifeng nowej firmie Jiangsu Kelinong Co., do której Huifeng ma przenieść swoje kluczowe urządzenia do syntezy i formulacji środków ochrony roślin. An Liru, wiceprezes senior koncernu ADAMA w Chinach stwierdził, że transakcja ta jest kamieniem milowym w ekspansji koncernu na strategicznym chińskim rynku i znacznie wzmocni aktywność handlową, pozycję oraz ofertę koncernu.

Oferta firm ADAMA i Huifeng

ADAMA jest światowym liderem na rynku środków ochrony roślin – herbicydów, fungicydów i insektycydów. Firma dysponuje jedną z najbogatszych i najbardziej zróżnicowanych ofert substancji aktywnych, nowoczesnym działem badań i rozwoju oraz zakładami produkcyjnymi. Środki ochrony tego producenta w różnych formulacjach są oferowane w ponad 100 krajach.

W Polsce z produktów koncernu do ochrony upraw w szklarniach lub tunelach zarejestrowany jest fungicyd Nimrod 250 EC. W uprawach pod osłonami przeznaczony jest do ochrony przed mączniakiem prawdziwym pomidorów, ogórków, a także róż (również uprawianych w polu). Zwalcza mączniaki prawdziwe także w uprawach tzw. małoobszarowych – dyni i bakłażana uprawianych pod osłonami oraz roślin ozdobnych w uprawach pod osłonami i w polu. Ma zastosowanie także w ochronie niektórych drzew i krzewów owocowych – jabłoni, czarnej porzeczki, agrestu (a z małoobszarowych – gruszy i pigwy), truskawek, a spośród warzyw polowych – pietruszki. W ramach ochrony upraw małoobszarowych można go stosować do ochrony ziół, takich jak bazylia, estragon, lubczyk ogrodowy, kolendra siewna, melisa, mięta polna, seler naciowy, szałwia, szczypiorek, tymianek, oregano, majeranek ogrodowy, rozmaryn, trybula ogrodowa, wawrzyn szlachetny (drzewo laurowe).

mączniak prawdziwy na pomidorze, A. Wize

Mączniak prawdziwy na liściu pomidora

Jiangsu Huifeng Bio Agriculture Co., Ltd. specjalizuje się w badaniach, rozwoju i produkcji agrochemikaliów, w tym wielu ważnych substancji aktywnych, a także w przechowywaniu i transporcie produktów przemysłu petrochemicznego w Chinach.

Na podstawie informacji prasowej firm ADAMA i Huifeng

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet