Futureco Nofly WP - nowy środek biologiczny z oferty firmy Koppert

PODosłonami.pl

ENZA_3

Futureco Nofly WP – skuteczne rozwiązanie w walce z mączlikiem i wciornastkiem

Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy produktu, który byłby łatwy w aplikacji, działał w warunkach niskiej wilgotności oraz był wysoce skuteczny. Badania potwierdziły, że spełnia je produkt Futureco Nofly WP. Jest to biologiczny środek owadobójczy zawierający grzyba Paecilomyces fumosoroseus szczep FE9901. Jest to entomopatogeniczny grzyb, który naturalnie występuje w środowisku. Poniższa tabela przedstawia w jakich uprawach można go stosować i przeciwko jakim szkodnikom.

Czytaj dalej...
Futureco Nofly WP to nowy produkt biologiczny z oferty firmy Koppert

Futureco Nofly WP to nowy produkt biologiczny z oferty firmy Koppert

Opis działania preparatu

Futureco Nofly WP to środek o działaniu kontaktowym. Sposób jego działania można podzielić na cztery etapy: kontakt, kiełkowanie, wzrost i sporulacja. Na początku zarodniki przyczepiają się do naskórka mączlika lub wciornastka. Następnie przez rozwój strzępek penetrują chitynową i białkową warstwę, dzięki czemu szkodnik przestaje się rozwijać i żerować na roślinach. Grzyb rozrasta się wewnątrz ciała szkodników, powodując ich śmierć w ciągu 7-10 dni. W warunkach wysokiej wilgotności następuje rozrost grzybni na zewnątrz owada i wytwarzanie spor, które infekują kolejne osobniki.

Aplikacja Futureco Nofly WP 

Produkt ma formulację proszku, z którego należy przygotować zawiesinę. Pierwszą aplikację należy wykonać po zaobserwowaniu pierwszych szkodników, a następnie ponowić ją 3 razy w odstępie 5-7 dni. Dużym ułatwieniem jest możliwość zastosowania w każdym momencie cyklu upraw, nawet w okresie zbiorów. Aplikację wykonujemy przy pomocy opryskiwacza. Produkt nadaje się do stosowania w glebie, co jest szczególnie ważne w przypadku wciornastków. Futureco Nofly WP wykazuje skuteczność zwalczania na poziomie ograniczenia liczebności szkodnika. Nie powoduje on natychmiastowej redukcji populacji ale sukcesywnie obniża jego liczebność. W przypadku kilku problemów występujących w uprawie, zastosowanie kompatybilnego pestycydu chemicznego pozwala zredukować ilość oprysków.  Podczas zastosowania należy pamiętać o wyłączeniu siarki na 3 dni przed i 3 dni po aplikacji produktu. Dodatkowo zarodniki są wrażliwe na promieniowanie UV, dlatego produkt należy używać wcześnie rano lub wieczorem, aby zapobiec jego degradacji.

Temperatura:

Optymalna temperatura do sporulacji wynosi 22-28°C.

Wilgotność:

Optymalna wilgotność dla wzrostu wynosi 50% lub więcej. Jeśli wilgotność jest poniżej 50%, zaplanuj aplikację natychmiast po podlaniu/nawadnianiu.

pH:

Produkt jest niewrażliwy na zakresy pH od 4,0-9,0.

Zalety Futureco Nofly WP

Produkt  jest kompatybilny z innymi środkami owadobójczymi i grzybobójczymi. Można go z powodzeniem stosować również z innymi produktami marki Koppert. Jego złożony sposób działania nie pozwala mączlikom i wciornastkom się na niego uodpornić. Brak pozostałości na roślinach jest jego kolejnym atutem. Jesteśmy pewni, że producenci docenią ten produkt i będzie on dużym ułatwieniem w integrowanej ochronie roślin.

***

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

2 komentarze do Futureco Nofly WP – skuteczne rozwiązanie w walce z mączlikiem i wciornastkiem

 1. MirOsek
  / Odpowiedź

  Ile razy trzeba powtarzać, aby zabieg był skuteczny w uprawie pod osłonami?

  • Koppert
   / Odpowiedź

   Prosimy o kontakt z naszym biurem pod numerem telefonu tel.: +48 61 842 38 89 – odpowiemy na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fot. 6. Objawy silnego porażenia przez Didymella lyopersici (infekcje wtórne i pierwotne) oraz P. infestans

Infekcje rozsady pomidora

Pomidor należy do najczęściej analizowanych roślin w Klinice Chorób Roślin IOR-PIB w Poznaniu. Próbki tej rośliny z objawami chorobowymi przychodzą przez cały okres wegetacyjny, jednakże w lutym i marcu 2023 roku dostarczono wyjątkowo dużo rozsady [...]

FLORENSIS_10 (2023)
ICL Osmocote
AgroSmartLab_AgroEca Protect_17
HortiAdNetHortiAdNet