PODosłonami.pl

ULV w uprawie roślin szklarniowych

Na konferencji dla producentów pomidora w Łaszkowie k. Kalisza firma Agro-Trade pokazała urządzenie do aplikacji środków biobójczych w technologii ULV. Ma ona szereg zalet i zyskuje popularność. Firma Agro-Trade to dystrybutor oraz serwisant zamgławiaczy (IGEBA) oraz myjek (DIBO), a także firma specjalizująca się w dystrybucji chemii do mycia i dezynfekcji obiektów, a także insektycydów oraz trutek na gryzonie.

Czytaj dalej...
Przedstawiciele firmy Agro-Trade prezentują urządzenie Igeba Unipro w szklarni (fot. Agro-Trade)

Przedstawiciele firmy Agro-Trade prezentują urządzenie Igeba Unipro w szklarni (fot. Agro-Trade)

Czym jest ULV?

ULV to skrót z języka angielskiego od ultra-low volume i odnosi się do bardzo małej objętości środka biobójczego, który zostanie odpowiednio zaaplikowany przez zamgławiacz lub osobę go obsługującą. Zamgławiacze ULV to urządzenia służące do rozpylania środków ochrony roślin, a także preparatów dezynfekcyjnych lub dezynsekcyjnych w postaci bardzo małych kropelek o niskim objętościowym stężeniu substancji czynnej. Urządzenie ULV można wykorzystać do dezynfekcji pustych hal przechowalniczych i do zwalczania szkodników.

Agro Trade - w artykule Doroty

Oferta na miarę nowoczesnych szklarni

Oferowany przez firmę Agro-Trade zamgławiacz IGEBA Unipro 40 -T ma wbudowany silnik elektryczny o mocy 8,3 kW i dmuchawę bocznokanałową z przetwornicą częstotliwości. Ciśnienie robocze to 0,28 bar. Wydajność jest dowolnie regulowana, przy czym optymalna wynosi 42 l/h a maksymalna – 73 l/h. Wielkość kropli jest poniżej 20 mikronów. Urządzenie jest wyposażone w teleskopowy maszt regulowany w zakresie od 1,79 m do 4,3 metra, przy czym zasięg zamgławiania wynosi 120 m. rama jest wykonana ze stali nierdzewnej z wymiennym paskiem ułatwiającym transport maszyny. Koła są przystosowane do poruszania się i manewrowania na nierównym podłożu. Konstrukcja urządzenia dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej, charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na środki chemiczne. Wymiary UNIPRO 40-T pozwalają na jego swobodne przemieszczanie między pomieszczeniami czy budynkami.  Szerokość tego zamgławiacza umożliwia przejazd przez większość drzwi. Wysokość również nie jest przeszkodą. Całkowita masa IGEBA Unipro 40 -T to 157 kg.

Zalety dla użytkownika

…podkreślane przez przedstawiciela firmy Agro-Trade to łatwość obsługi, skrócony czas przeprowadzenia zabiegu, oszczędność czasu pracowników, wysoka dokładność aplikacji preparatów, optymalne pokrycie roślin – drobne krople (dobre pobranie), brak spływania preparatu (redukcja strat) oraz zasięg pracy, czyli objęcie ochroną dużego obszaru. Dodatkowo firma zwraca uwagę na inne zalety, jak m.in. oszczędność wody czy znaczne ograniczenie chorób grzybowych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego zamgławiacza możliwe jest zmniejszenie zużycia środków ochrony roślin nawet o 50% (dane od Klienta – po roku od zakupu urządzenia Unipro40T). Pracownicy nie są eksponowani na szkodliwe działania używanych środków ochrony roślin. Dzięki IGEBA Unipro 40 -T możliwe jest podawanie różnych preparatów (w tym biologicznych oraz mikrokapsułkowanych), a także dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Zasilania elektryczne ma wiele zalet

W porównaniu do spalinowych odpowiedników IGEBA Unipro 40 -T pracuje dużo ciszej i nie wprowadza dyskomfortu u operatora i osób w najbliższym otoczeniu. Zasilanie z sieci energetycznej pozwala na zautomatyzowanie pracy i samoczynne uruchomienie zamgławiacza, np. w godzinach nocnych. W większości przypadków, szczególnie przy zastosowaniu paneli fotowoltaicznych jest to sposób zasilania, który generuje znikome koszty. Dodatkowo zamgławiacz IGEBA Unipro 40 -T może być sterowany za pomocą pilota lub aplikacji w smartfonie z systemem iOS lub Android. Aplikacja łączy się z urządzeniem za pomocą Bluetooth. Dzięki temu można łatwo programować czas pracy urządzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pomidory, pierwsze grona, fot. M. Sowa

Trudny start – początek plonowania pomidorów w szklarniach

W ostatnich tygodniach obserwujemy prawdziwy wybuch wiosny. Przy temperaturach wyższych niż zwykle w marcu i kwietniu nastąpiło około 2-3 tygodniowe przyspieszenie wegetacji i kwitnienia wielu gatunków. A co się dzieje w szklarniach? W większości obiektów [...]

Skierniewice - rekrutacja
HortiNet_wyszukiwarka
ZTZ barter
HortiAdNetHortiAdNet