Zbliża się wirtualna konferencja AIPH na temat zdrowia roślin

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Zbliża się wirtualna konferencja AIPH na temat zdrowia roślin

Już za niecały tydzień odbędzie się konferencja AIPH pt. „Współpraca na rzecz lepszej zdrowotności roślin”, organizowana w formule online przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH). Zaprasza ono wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym anglojęzycznym wirtualnym spotkaniu, które rozpocznie się we środę 24 marca 2021 roku, w południe. Uczestniczenie w konferencji wymaga wcześniejszej rejestracji przez Internet, ale jest bezpłatne.

AIPH Plant Health Conference – 24.03. 2021

AIPH Plant Health Conference – 24.03. 2021

W nawiązaniu do Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin

AIPH Plant Health Conference organizowana jest  we współpracy z komitetem odpowiedzialnym za Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin 2020 (IYPH 2020), którego przebieg i związane z nim wydarzenia przysłoniła w ub. r. pandemia koronawirusowa.

W obu przedsięwzięciach chodzi głównie o wspólne stawienie czoła zagrożeniom, którymi są szkodniki i choroby roślin, a także o wdrażanie przez branżę i przestrzeganie najlepszych praktyk zapewniających dobrą zdrowotność tych produktów.

Konferencja, która z konieczności odbędzie się w sieci, zostanie poprowadzona z użyciem wielofunkcyjnej platformy komunikacyjnej Hopin – uczestnicy wezmą udział w wydarzeniu w czasie rzeczywistym, w godzinach od 12:00 do 16:40.

Konferencja AIPH – program

12:00 ǀ Powitanie – Sekretarz Generalny AIPH Tim Briercliffe

12:10 ǀ Powitaniewiceprezes AIPH i przewodniczący Komitetu AIPH ds. Produkcji Roślin Ozdobnych, Tim Edwards

12:20 ǀ „UTRZYMANIE NASZEGO ŚWIATA W ZIELONYM ŁADZIE – podniesienie rangi zdrowia roślin”

Ralf Lopian, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Zarządzającego Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin 2020 przedstawi uzasadnienie powołania IYPH 2020, wytłumaczy m.in., jak może wyglądać przyszłość w kontekście znaczenia zdrowia roślin dla ich producentów oraz handlowców, a także powie, jak ważne jest publiczno-prywatne partnerstwo w odniesieniu do tego zagadnienia.

12:45 ǀ Pytania i odpowiedzi

13:00 ǀ Krajowe inicjatywy dotyczące zdrowia roślin

Dr Audrey Timm, doradca AIPH przedstawi wyniki międzynarodowego badania, które dotyczyło inicjatyw podejmowanych w różnych krajach w zakresie zdrowia roślin, przeprowadzonego w obrębie branży roślin ozdobnych oraz omówi wnioski płynące z tego przedsięwzięcia.

13:15 ǀ Pytania i odpowiedzi z Alistairem Yeomansem

13:25 ǀ Studium przypadku: AUSTRALIA

Peter Vaughan z Greenlife Industry Australia pokaże, w jaki sposób australijska branża roślin ozdobnych współpracowała z organami, które wdrażają przepisy fitosanitarne, w celu stworzenia solidnego systemu ochrony roślin.

13:40 ǀ Przerwa

14:00 ǀ Studium przypadku: WŁOCHY

Leonardo Capitanio, prezes Włoskiego Stowarzyszenia Eksporterów Materiału Szkółkarskiego  (ANVE) podzieli się swoimi doświadczeniami na temat tego, jak włoscy producenci radzą sobie z wyzwaniami typu Xylella i jak chcą zapewnić lepsze gwarancje zdrowotności roślin w przyszłości.

14:15 ǀ Studium przypadku: HOLANDIA

John van Ruiten, dyrektor Naktuinbouw opisze komercyjny system Naktuinbouw Elite i jego wpływ na rozpoznawalność produktów na rynku oraz podniesienie ich wartości.

14:30 ǀ Studium przypadku: WIELKA BRYTANIA

Alistair Yeomans przedstawi rozwój programu Plant Healthy, zaangażowanie weń branży i plany na przyszłość.

15:00 ǀ Panel dyskusyjny – pytania do trzech prelegentów z ostatniej sesji – poprowadzi go Tim Edwards

15:15 ǀ Studium przypadku: USA

Craig Regelbrugge, wiceprezes AmericanHort ds. wsparcia i badań, opisze funkcjonujące w Stanach Zjednoczonych programy, które ułatwiają przemieszczanie roślin przez granice regionalne i międzypaństwowe.

15:30 ǀ Studium przypadku: KANADA

Anita Heuver przedstawi wartość programu Clean Plants, w imieniu CNLA (Kanadyjskiego Stowarzyszenia ds. Szkółkarstwa i Architektury Krajobrazu) – opisze system przypominający certyfikację ISO, odnoszący się do gospodarstw ogrodniczych, który przyczynia się do podnoszenia poziomu produkcji roślin, w tym standardów fitosanitarnych.

15:45 ǀ Studium przypadku: KOLUMBIA

Andrés Saenz podzieli się spostrzeżeniami na temat znaczenia zdrowia roślin dla kolumbijskiej branży roślin ozdobnych  i omówi wyzwania związane z przemieszczaniem roślin przez granice międzypaństwowe.

16:00 ǀ Ten panel dyskusyjny,  który poprowadzi Tim Briercliffe, będzie dotyczył systemów zarządzania zdrowiem roślin w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Afryce.

16:30 ǀ Wnioski i kolejne kroki – Tim Edwards podsumuje konferencję i nakreśli potencjalne dalsze etapy współpracy

16:40 ǀ Zakończenie konferencji

 

Szczegóły dotyczące konferencji – na stronie organizatora

Konferencja AIPH nt. zdrowia roślin – rejestracja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet