HORTICO SA właścicielem spółki Ogrofol

PODosłonami.pl

AGROSIMEX
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Ogrofol w szeregach HORTICO S.A.

Firma HORTICO SA 4 stycznia 2021 roku nabyła 100% udziałów w firmie Ogrofol Sp. z o.o. z siedzibą we Włoszakowicach, w wyniku transakcji spółka stała się częścią Grupy Kapitałowej HORTICO SA.

(fot. Tumisu, Pixabay)

Lokalizacja firmy Ogrofol (okolice Leszna w Wielkopolsce) pozwala na geograficzne zwiększenie obszaru działania, a także wpisuje się w strategię rozbudowy Grupy Kapitałowej HORTICO poprzez nabywanie podmiotów o istotnym potencjale wzrostu w branży.

Firma z Ogrofol prowadzi działalność w zakresie hurtowego i detalicznego handlu środkami produkcji ogrodniczej, a jej główną linią biznesową jest oferowanie folii ogrodniczych pod własną marką. Firma posiada własne centrum ogrodnicze oraz hurtownię oferującą produkty dla profesjonalnych producentów („profi”) oraz dla amatorów ogrodnictwa (rynek „hobby”).

W najbliższym czasie Ogrofol pozostanie niezależnym podmiotem wchodzącym w skład Grupy Kapitałowej HORTICO SA. W oficjalnej informacji na temat transakcji nowy właściciel przekazuje: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, iż współpracę będzie kontynuował dotychczasowy właściciel, pan Leszek Jagodzik, który będzie pełnił funkcję członka zarządu Ogrofol Sp. z o.o. (…), prezesem spółki będzie Paweł Kolasa”.

Czytaj też:

Rebranding Zielonego Centrum

HortiWizja (odc. 14) – Biologiczna ochrona roślin ozdobnych

Już jest kolejny odcinek HortiWizji – odwiedzamy Siechnice!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Konferencje TSW 2021 Online

Jeszcze miesiąc temu organizatorzy targów TSW byli przekonani, że imprezę tę będzie można zorganizować w tradycyjnej formule. Niestety z powodu nasilenia się epidemii covid-19 i związanych z tym restrykcji nie będzie to możliwe. Wszyscy [...]

FLORENSIS_Dianthus
ICL promocja Peters
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Bayer_Fitter_29cAdvertisement
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet