PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Optymalna uprawa nowej odmiany

12 września w hotelu Kristoff pod Kaliszem odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę Syngenta, do udziału w której zaproszono producentów pomidorów szklarniowych. Tematyka prelekcji była skupiona wokół najnowszej odmiany malinowej tego hodowcy – Maluno. Współorganizatorami wydarzenia były firmy Cultilene i Hortico.

Załogi firm Syngenta, Cultilene i Hortico w towarzystwie superwoman promującej odmianę pomidora malinowego Maluno

Załogi firm Syngenta, Cultilene i Hortico w towarzystwie superwoman promującej odmianę pomidora malinowego Maluno

Maluno to malinowy mieszaniec, wyróżniający się dużym rozmiarem owoców przez cały okres uprawy oraz wyjątkową tolerancją na przebarwienia spowodowane wysoką temperaturą i intensywnym nasłonecznieniem oraz tolerancją na występowanie suchej zgnilizny wierzchołków owoców.

Przedstawiciele firmy Syngenta – Gabriel Chojnacki i Marcin Grosner – omówili cechy nowej odmiany, jej specyfikę i wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji roślin, a Wojciech Juńczyk z firmy Cultilene przedstawił strategię nawadniania tej odmiany w poszczególnych okresach produkcji.

Zaprezentowano także możliwości ochrony pomidora szklarniowego przed najważniejszymi szkodnikami i chorobami. Dużo uwagi poświęcono skośnikowi pomidorowemu (Tuta absoluta), który w ostatnich latach jest jednym z najbardziej uciążliwych szkodników szklarniowej w uprawie pomidorów. Trudności w jego zwalczaniu wynikają m.in. z szybkiego uodparniania się tego szkodnika na stosowane substancje aktywne. Dlatego firma Hortico proponuje kompleksową strategię ochrony, z wykorzystaniem głównie preparatów biologicznych. Szczegóły omówił Paweł Kulas z Hortico.

Podczas spotkania poinformowano ponadto o promocji zorganizowanej dla producentów pomidorów szklarniowych, prezentując atrakcyjne nagrody, możliwe do zdobycia przy zakupie nasion lub rozsady odmiany Maluno.

Relacja z konferencji ukaże się w najbliższym numerze czasopisma „Pod Osłonami”

 

Na plantacjach, na których zadbano o nawożenie i ochronę rośliny są w dobrej kondycji

Aktualna sytuacja w truskawkowej branży

Na temat sytuacji w rozpoczętym sezonie zbiorów truskawek rozmawiano podczas debaty online zorganizowanej na portalu Facebook przez portal Jagodnik.pl. Specjaliści zaproszeni do udziału w dyskusji – Marcin Gortat, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2020
HortiAdNet