PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Targi Gardenia – otwarcie wiosennego sezonu w Poznaniu

Tegoroczna, 13. edycja Gardenii odbędzie się 21-23 lutego, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy czym dwa pierwsze dni będą przeznaczone dla klientów biznesowych, a trzeci – dla szerokiej publiczności.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA są uważane za jedną z największych imprez branży roślin ozdobnych w Europie Środkowo-Wschodniej, fot. MTP

Różnorodną ofertę wystawców – także z towarzyszących Gardenii Targów Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS, poświęconych m.in. florystyce oraz Targów Branży Sportowej i Rekreacyjnej SPORT INVEST – będzie można oglądać w następujących pawilonach MTP: 5, 5A, 5G, 6, 7, 7A, 8, 8A.

Jak informują organizatorzy, ekspozycja targów GARDENIA podzielona będzie na 3 główne bloki tematyczne. Pierwszy dotyczy artykułów, narzędzi i sprzętu ogrodniczego, a także podłoży, chemii ogrodniczej i materiału nasiennego; drugi – materiału roślinnego, systemów nawadniających i innych rozwiązań technicznych oraz środków produkcji; trzeci – małej architektury ogrodowej, grilli i odzieży ogrodniczej.

W trakcie targów zorganizowane zostanie wiele seminariów i konferencji. Np. 21 lutego odbędzie się, już po raz 13. Forum Miejska Sztuka Ogrodowa. Z kolei podczas drugiego dnia Gardenii, 22 lutego można będzie wziąć udział w III Kongresie Liderów Branży Ogrodniczej (lejtmotywem tego szkolenia, które gromadzi przede wszystkim sprzedawców, ma być opłacalny biznes). Tradycyjnie też atrakcją poznańskiej imprezy będą pokazy florystyczne, które są częścią targów Special Days, ale w sposób naturalny dopełniają tematykę Gardenii.

Jak zwykle, zostaną przyznane Złote Medale MTP – wystawcom, którzy zaprezentują i zgłoszą do konkursu wyróżniające się, innowacyjne produkty wysokiej jakości. Producenci roślin mogą wziąć udział również w konkursie o Grand Prix Gardenii (ma na celu „wyłonienie najpiękniejszych odmian na sezon 2019”), w którym przewidziano 3 kategorie: wybór sądu konkursowego, wybór internetowy oraz wybór zwiedzających.

Renomę i znaczenie targów GARDENIA podkreślają sami wystawcy. – Dzięki  GARDENII poznajemy klientów z Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy – mówi Mateusz Krzewicki z firmy ALL PLANTS. W podobnym tonie wypowiada się Joanna Legutko z firmy W. Legutko. –  Jesteśmy wierni inicjatywie związanej z powstaniem Targów GARDENIA, ponieważ z naszej perspektywy to jedyne miejsce w ciągu roku, gdzie możemy spotkać wszystkich naszych klientów. Są to bardzo intensywne 3 dni, ale dni, które ja ze swojej perspektywy oceniam bardzo dobrze – dodaje.

– Spodziewamy się udziału większości branżowych liderów, którzy wzorem lat ubiegłych pojawią się na tych targach – prognozuje Paulina Maniecka z MTP, dyrektor projektu Gardenia. Informuje, że organizatorzy rozwijają program Hosted Buyers, który ma zapewnić wystawcom pomoc w nawiązaniu relacji z nowymi klientami. – Osobom biorącym udział w programie zapewniamy przelot, hotel, transport na targi, a także dbamy o dostosowany do każdego uczestnika program zwiedzania. Dzięki programowi Hosted Buyers Gardenię odwiedzi kadra zarządzająca z całej Europy, m.in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, a także Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec, Holandii czy Belgii. Skierowany jest on głównie do polskich producentów i rozwija się bardzo dynamicznie. W 2019 r. skorzysta z niego ponad 100 kupców – podsumowuje P. Maniecka

Więcej informacji o targach na www.gardenia.mtp.pl.,

natomiast relację z ubiegłorocznej edycji Targów Gardenia znajdziesz tutaj https://www.podoslonami.pl/gardenia-dwunasta-edycja/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet