PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Pewna przyszłość rejestracyjna substancji czynnej acetamipryd w Unii Europejskiej

Decyzją Komisji Europejskiej acetamipryd będący substancją czynną produktów Mospilan 20 SP i Inazuma 130 WG został ponownie włączony do Aneksu I-go i dopuszczony do stosowania w środkach ochrony roślin na okres 15 lat, tj. do dnia 28.02.2033 roku (Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2018/113).

Jedyny oryginalny acetamipryd na rynku

Jedyny oryginalny acetamipryd na rynku

Decyzja została podjęta na podstawie pozytywnych wniosków z oceny ryzyka przyjętych przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Zdaniem EFSA acetamipryd jest substancją czynną o niskiej toksyczności dla pszczół, dzięki czemu nie ma żadnych podstaw naukowych i prawnych do wprowadzenia zakazu lub ograniczeń w jego stosowaniu.

Znając doskonale właściwości oryginalnego acetamiprydu, który jest substancją czynną zawartą w naszych dwóch kluczowych insektycydach tj. Mospilan 20 SP i Inazuma 130 WG, byliśmy przekonani, że EFSA pozytywnie zarekomenduje włączenie go do Aneksu I-go. Niemniej jednak cieszy nas decyzja Komisji Europejskiej. Jest ona szczególnie istotna w obliczu wycofywania z użycia innych substancji czynnych z grupy neonikotynoidów. Jako Sumi Agro Poland dokładamy starań, by rozwój naszych produktów nadążał za zmianami, tak by mogły one być uzupełnieniem braków w środkach ochrony roślin opartych o wycofywane substancje czynne. – mówi Paweł Banach, Dyrektor Działu Rejestracji i Rozwoju Produktów w Sumi Agro Poland.

W uprawach warzyw pod osłonami można stosować Mospilan 20 SP, a w roślinach ozdobnych również Inazumę 130 WG.

Od 2017 roku, dla wygody i bezpieczeństwa użytkowników Mospilan 20 SP sprzedawany jest w woreczkach wodnorozpuszczalnych.

Jedyny oryginalny acetamipryd na rynku

Więcej informacji na temat insektycydu Mospilan 20 SP można znaleźć na http://mospilan.pl/

Truskawki z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski wyróżniają się pięknym wyglądem i doskonałym smakiem

Truskawki w tunelach

Producenci z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski z Lubelszczyzny uprawiają truskawki na powierzchni 4 ha. Ponad 1 ha stanowią uprawy wczesne, prowadzone w tunelach foliowych firmy Haygrove. Produkowane truskawki wyróżniają się wysoką, powtarzalną jakością oraz wyjątkowym smakiem. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet