PODosłonami.pl

Cultilene2020_lipiec
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Plantarium 2016 i setki nowych roślin

Już za parę dni w Boskoop-Hazerswoude w Holandii odbędzie się 34. edycja międzynarodowych targów Plantarium. Impreza ta, która potrwa od 24 do 27 sierpnia, powinna zainteresować między innymi producentów lub sprzedawców bylin. Rośliny te wyróżniają się bowiem na ekspozycjach, obok krzewów i krzewinek ozdobnych. Wśród ponad stu dwudziestu odmian zgłoszonych do konkursu nowości znajdują się również te nieodporne u nas na mróz, nadające się do uprawy sezonowej.

Origanum rotundifolium 'Bellissimo'

Origanum rotundifolium ‘Bellissimo' - jedna z nowości zgłoszonych w tym roku do oceny jury, które przyznaje złote, srebrne i brązowe medale targów Plantarium, fot. Plantarium

Nowe odmiany

W gronie nowości zgłoszonych do konkursu nowości i dopuszczonych do oceny, której dokona jury (przedstawiciele Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego z Boskoop – KVBC) w przeddzień targów, znajdują się różne grupy roślin.

Krzewy, np. Hydrangea macrophylla CURLY® SPARKLE

Krzewinki, np. Calluna vulgaris ‘Lisann’ z grupy Gardengirls® (wczesna, o purpurowych pąkach i srebrzystych liściach), Vaccinium corymbosum Blue Suede  

Pnącza, np. Clematis AMBER

Byliny, np. Astilbe ‘Chocolate Cherry’ z grupy Mighty, o okazałych czerwonych kwiatostanach i czerwonych pędach i wysokości ponad 1 m; Coreopsis grandiflora ‘Solar Dance’ (o bladożółtych kwiatostanach i kompaktowym pokroju); Geranium cinereum – odmiany z grupy Jolly Jewel o nietuzinkowych kolorach kwiatów (m.in. łososiowopomarańczowe);  Heuchera – odmiany z grupy Rex o dużych rozmiarach i obfitym kwitnieniu; Monarda didyma – odmiany z grupy Balmy o zwartym pokroju; Rehmannia ‘Walberton’s Magic Dragon’; Rudbeckia – odmiana Electra Shock z grupy SUMMERINA); Sedum ‘Chocolate Cherry’

Trawy i turzyce, np. Cortaderia selloana ‘Stars and Stripes’ (niska, pstrolistna), Miscanthus sinensis Red Cloud (o czerwonych kwiatostanach), Carex oshimensis ‘Everlite’ (o żółto-ciemnozielonych liściach)

Rośliny sezonowe, m.in. Dahlia ‘Flame’ – odmiana z ciemnolistnej grupy DREAMY mająca jaskrawoczerwone kwiatostany, Mandevilla Bloom Bells® Yellow o żółtych kwiatach, Mimulus aurantiacus – odmiany z grupy Burst (mają znosić do -200C), Origanum rotundifolium ‘Bellissimo’ (o ozdobnych, chmielopodobnych kwiatostanach barwy lila), Senecio candicans Angel Wings.

Temat przewodni tegorocznego Plantarium

Lejtmotywem Plantarium 2016 jest „Show it!” („Pokaż!”). Organizatorzy po raz drugi zapowiadają połączenie w jedno targów Plantarium oraz Groen Direct (robocza, hurtowa ekspozycja bogatego, „giełdowego” asortymentu szkółkarskiego, w tym bylinowego). W związku z tą fuzją ofertę przedstawi w sumie ok. 750 wystawców. Organizatorzy spodziewają się 20 000 zwiedzających z całego świata.

Specjalnością Plantarium są też koncepcje marketingowe, czyli sposoby poprawienia efektywności sprzedaży, które prezentowane są na stoiskach wystawców, a także na specjalnych ekspozycjach kierowanych do właścicieli centrów ogrodniczych i innych osób zajmujących się handlem detalicznym (www.plantarium.nl).

 

Lavandula angustifolia Aromatico Early Blue_AC

Lawenda wąskolistna – odmiany (część I)

Lawenda wąskolistna (Lavandula angustifolia) jest w Europie bodaj najpopularniejszą byliną. Wskazują na to wyniki sprzedaży, które potwierdzają niezmienne zainteresowanie tym produktem, łączącym cechy rośliny ozdobnej i zielarskiej, a ponadto przyjaznej dla pszczół i kojarzącej się [...]

1 komentarz do “Plantarium 2016 i setki nowych roślin

  1. Pingback: Nagrody i ciekawostki Plantarium 2016  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2020
HortiAdNet