PODosłonami.pl

AGROSIMEX
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Plantarium, Flormart 2020 – kolejne odwołane imprezy targowe

Od trzeciej dekady lutego, wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy – w ślad za organizatorami – o odwołanych lub przesuniętych w czasie krajowych i zagranicznych wydarzeniach ogrodniczych, które planowano na tegoroczny sezon wiosenny (do połowy czerwca br.). Okazuje się, że podobne decyzje dotyczą już także paru międzynarodowych imprez, które miały się odbyć w późniejszych terminach 2020 r., m.in. sierpniowych targów Plantarium oraz wrześniowych Flormart.

Migawka z sierpniowych targów Plantarium 2019 w Holandii

Migawka z ubiegłorocznych, sierpniowych targów Plantarium w Holandii, fot. A. Cecot

Plantarium w Holandii

Targi te, których głównym tematem są ozdobne rośliny trwałe, przede wszystkim byliny i krzewy liściaste, miały się odbyć w dniach 26-28 sierpnia 2020 r. w Hazerswoudedorp k. Boskoop. Zostały ostatnio odwołane, w związku z ogłoszoną 21 kwietnia decyzją rządu niderlandzkiego o zakazie urządzania masowych imprez w kraju tulipanów do 1 września. Organizatorzy Plantarium zapowiadają jednak całoroczną, związaną z tymi targami aktywność online – za pośrednictwem „cyfrowej platformy”, która ma łączyć wystawców z potencjalnymi zwiedzającymi i kreować inspiracje dotyczące zwłaszcza „zielonej” branży.

Flormart we Włoszech

Organizatorzy wrześniowych targów roślin ozdobnych Flormart w Padwie – Fiera di Padova – podali w ostatnich dniach, że 71. edycja tej imprezy została przełożona na przyszły rok. Nowe daty to 22-24.09.2021 r. Zarazem poinformowano, że w grudniu 2020 r. odbędzie się w Padwie Flormart City Forum poświęcone zieleni w miastach i technologiom z tym związanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak w czasie pandemii wspierać lokalnych producentów?

W ostatnich miesiącach stało się wyraźnie widoczne, że w czasie pandemii z największy problemami finansowymi borykają się małe firmy. Dlatego właśnie potrzebują one wsparcia, które na szczęście nadchodzi ze strony konsumentów. Obecnie 35% Europejczyków deklaruje, [...]

Syngenta bratki
TSW 2021
Top Plants
Florensis Poinsecja
HortiAdNet