PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Nie tylko pelargonie – Dni Otwarte w firmie Plantpol

Od 23 do 25 czerwca firma Plantpol w Zaborzu koło Oświęcimia prezentowała bogaty asortyment odmian roślin ozdobnych, warzyw i ziół, których materiał znajduje się w ofercie tego producenta. Podobnie jak podczas poprzednich edycji tej wystawy oprócz „żywego katalogu odmian” można było zobaczyć również wystawę firm oferujących inne środki produkcji, m.in. nawozy, doniczki, środki ochrony, a nawet nowoczesne tunele foliowe. Dwa pierwsze dni wydarzenia były adresowane do profesjonalistów, trzeci – do szerokiej publiczności.

Kolekcja odmian w Zaborzu

Kolekcja odmian w Zaborzu

Otwierając Dni Otwarte prezes firmy Plantpol Jerzy Starzyński zwracał uwagę, że przygotowanie ekspozycji wymagało wielu tygodni pracy, było to duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Inną stroną przygotowań są wizyty na wystawach na całym świecie, co jest czasochłonne i wiąże się z dużymi kosztami. Wizyty takie są jednak źródłem inspiracji, które podczas Dni Otwartych są przekazywane i mogą być podpowiedzią dla klientów. Prezes Plantpolu podkreślał, że starają się wszystkie nowinki przywozić do Zaborza i dzielić się informacjami, aby klienci mogli wykorzystywać je w swoich firmach i odnosić sukces.

Jerzy Starzyński przypomniał także, że miniony sezon nie był najlepszy w sprzedaży prezentowanej grupy roślin ozdobnych. W tym roku ze względu na chłodną wiosnę nie udało się sprzedać wszystkich roślin i część materiału przerosła. Co zrobić aby w przyszłości skutki podobnego przebiegu pogody nie były tak dotkliwe, jak w tym sezonie? Podczas Dni Otwartych w Zaborzu przedstawiono wiele pomysłów na dywersyfikację oferty, co pozwoli w pewnym stopniu zmniejszyć ryzyko związane z sezonową sprzedażą. Zaprezentowano m.in. różne kompozycje roślin balkonowo-rabatowych w pojemnikach. Warto się zastanowić co można zrobić, aby nie sprzedawać np. tylko pelargonii, które produkuje niemal każdy i są one tanie. Natomiast jeżeli produkuje się rośliny mniej popularne, których jest mniej na rynku, lub gotowe kompozycje, można uzyskiwać wyższe ceny. Ważne by budować sobie rynek pod „nie pelargonie”.

Często ogrodnicy zastanawiają się czy inwestować w nowe szklarnie, zdaniem Jerzego Starzyńskiego można pomyśleć o intensyfikacji produkcji bez powiększania powierzchni – poprzez zamawianie półproduktów, pozwalających w krótkim czasie uzyskać produkt handlowy.

Polecane byliny

Inne produkty, na które zwracano uwagę to byliny – promocję bylin rozpoczęto w roku 2004. Wówczas sprzedawano byliny w małych doniczkach (7×7 cm), obecnie klienci są częściej zainteresowani bylinami w dużych pojemnikach, zapewniającymi od razu oczekiwany efekt dekoracyjny. Firma Plantpol ma w ofercie również duże byliny w zestawach dla centrów ogrodniczych czy ogrodników, którym jeszcze trudno ocenić zapotrzebowanie na tego typu produkt i rozpocząć własną produkcję. Kupując gotowe do sprzedaży byliny mogą powoli zacząć przyzwyczajać klientów do tego asortymentu. Innym sposobem oferowania bylin jest łączenie ich w pojemnikach z roślinami balkonowo-rabatowymi.

Kompozycje kwiatowe, warzywne i ziołowe

Z roku na rok powiększa się oferta ziół i warzyw, tym razem zaprezentowano je m.in. w efektownych kompozycjach.

Firmy

Wystawie w Zaborzu jak zawsze towarzyszyła ekspozycja środków produkcji – firmy zaprezentowały m.in, podłoża, nawozy, tunele foliowe i ich wyposażenie. Nie zabrakło również prasy fachowej.

Więcej informacji na temat nowości odmianowych wkrótce, w artykule Alicji Cecot. Bądźcie z nami:)

O poprzednich edycjach Dni Otwartych w firmie Plantpol pisaliśmy w artykułach:

Balkonowo-rabatowe, byliny i zioła z Zaborza – galerie zdjęć
Nowości wśród odmian pelargonii
Nowości kwiatowe zaprezentowane podczas Dni Otwartych firmy Plantpol
Nowości odmianowe z Plantpolu – 2013 r.
Nowości odmianowe z Plantpolu – 2013 r. ( cz III)
Właściciele firmy Lidia Horti-Logistic - od lewej Krzysztof, Lidia i Mirosław Gimlowie

Jubileusz 25-lecia firmy „Lidia”

Drodzy Państwo, już za kilka dni w kalendarzu pojawi się data dla nas szczególna. Dokładnie 1 lipca 2020 roku obchodzić będziemy 25-lecie istnienia firmy. Ten okrągły jubileusz skłania nas do refleksji, podsumowań i analizy osiągnięć [...]

1 komentarz do “Nie tylko pelargonie – Dni Otwarte w firmie Plantpol

  1. Pingback: Plantpol – miejsce inspiracji i różnorodnych nowości, czyli o premierowych prezentacjach Dni Otwartych 2017 w Zaborzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet