PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Pod żółtą osłoną

W okolicach Krakowa i Nowego Sącza w czasie dni otwartych dla producentów uprawiających warzywa w tunelach i pod włókninami (m.in. w Bilsku – czyt. też „Tradycyjna uprawa w tunelach”) ofertę firmy Agrimpex z Jarosławia, przedstawiał Andrzej Karwat (fot. ). 

Jedną z promowanych w tym roku propozycji firmy dla producentów warzyw była węgierska żółta folia do pokrywania tuneli. Jak mówił Andrzej Karwat w ich ofercie folie węgierskie w różnych kolorach pojawiły się już 10 lat temu. Spośród nich na rynku krajowym najlepiej sprawdziła się folia żółta. Charakteryzuje się ona dobrą przepuszczalnością światła, dużą elastycznością oraz dużą wytrzymałością nawet w zmiennych warunkach pogodowych (według informacji producenta może wytrzymywać temperaturę od minus 40C do plus 50C). Grubość folii wynosi 160 mikronów, a jej trwałość jest określana na 3 sezony, ale według przedstawiciela w praktyce można wykorzystywać ją dłużej, nawet 3-4 lata.

Folia żółta ma standardową długość – 33 m, oferowana jest w szerokościach 6 m, 8 m, 12 m, a nawet 16 m. Możliwe jest zamówienie folii z dodatkiem antifogging, te właściwości mają się utrzymywać przez 2 lata.

Podstawowa oferta firmy adresowana do ogrodników to jednak agrowłókniny. Jak mówił Andrzej Karwat oferowane są one w szerokościach od 1,6 m do 15, 8 m, wszystkie agrowłókniny o szerokości powyżej 3,2 mają wzmocnione brzegi – ich obrzeże o szerokości około 40 cm wykonana jest z grubszej agrowłókniny, dzięki czemu brzegi nie rozrywają się podczas ich obsypywania.

 

Pomidory, papryka, sałata i rzodkiewka pod osłony

W styczniu w Sandomierzu, gdzie tradycyjnie już od wielu lat uprawia się pomidory w tunelach odbyło się seminarium, podczas którego omówiono nowości na bieżący sezon uprawy. Zorganizowała je Hazera Poland wspólnie z firmami BASF, Biocont [...]

Agritech 2020 baner 10
HortiAdNet