PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Polska firma w finale IGOTY Awards

Po raz pierwszy w 10-letniej historii konkursu o miano „Międzynarodowego Ogrodnika Roku” – International Grower of the Year (IGOTY) – w gronie kandydatów do tej prestiżowej nagrody, która dotyczy światowej branży roślin ozdobnych, znalazło się polskie gospodarstwo. Jest nim firma Clematis Źródło Dobrych Pnączy. Wyniki poznamy 22 stycznia 2019 r. w Essen, podczas uroczystości, która odbędzie się w trakcie targów IPM.

Zwycięzca konkursu "Międzynarodowy Ogrodnik Roku" firma Ter Laak Orchids odbiera nagrodę (IGOTY Award 2018) podczas styczniowej gali w Essen

Zwycięzca konkursu "Międzynarodowy Ogrodnik Roku" firma Ter Laak Orchids odbiera nagrodę (IGOTY Award 2018) podczas styczniowej gali w Essen, fot. AIPH

Jeden z dziewięciu kandydatów do IGOTY Awards 2019

Na początku grudnia organizator konkursu AIPH, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników, ogłosił listę dziewięciu finalistów IGOTY Awards 2019, wśród których znalazły się gospodarstwa z sześciu krajów (w tym 3 z Chin), z trzech kontynentów:

  1. Clematis Źródło Dobrych Pnączy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa – Polska
  2. Fujian Hongzhan Landscape Engineering Co. Limited – Chiny
  3. Gartneriet Tvillingegaarden – Dania
  4. Gediflora – Belgia
  5. Inner Mongolia M•Grass Ecological Environment (Group) Co., Ltd – Chiny
  6. Jiangsu Zhonghe Flowers Co. Limited – Chiny
  7. OK Plant – Holandia
  8. Oserian Development Company Limited – Kenia
  9. Sichuan Colorful Forestry Development Co. Limited – Chiny.

Kandydatura firmy Clematis Źródło Dobrych Pnączy została zgłoszona przez Związek Szkółkarzy Polskich, który jako członek AIPH skorzystał z prawa do nominowania rodzimych producentów do tego światowego konkursu.

IGOTY Awards – dziesięciolecie konkursu

Konkurs o nagrodę „Międzynarodowego Ogrodnika Roku” organizowany jest przez AIPH od 2009 roku. Jak podkreśla to stowarzyszenie, przedsięwzięcie służy m.in. stymulowaniu i promowaniu najlepszych praktyk stosowanych w produkcji ogrodniczej oraz wiedzy, jaka dotyczy branży roślin ozdobnych.

W jury konkursu IGOTY Awards zasiada sześciu ekspertów znanych na świecie. Spośród , corocznie zgłaszanych kandydatów wybierają oni każdorazowo zwycięzców w kilku kategoriach (obecnie czterech), a następnie ogólnego championa, który otrzymuje zaszczytny tytuł – International Grower of the Year oraz statuetkę ‘Gold Rose Winner’.

W ubiegłym roku – podczas IPM Essen 2018 – laury te otrzymało holenderskie gospodarstwo Ter Laak Orchids.

Więcej o IGOTY 2019: http://aiph.org/groweroftheyear/

Właściciele firmy Lidia Horti-Logistic - od lewej Krzysztof, Lidia i Mirosław Gimlowie

Jubileusz 25-lecia firmy „Lidia”

Drodzy Państwo, już za kilka dni w kalendarzu pojawi się data dla nas szczególna. Dokładnie 1 lipca 2020 roku obchodzić będziemy 25-lecie istnienia firmy. Ten okrągły jubileusz skłania nas do refleksji, podsumowań i analizy osiągnięć [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet