PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Polska wśród narodowych ekspozycji targów IPM Essen

W przyszłym tygodniu – 26 stycznia 2016 r. – rusza w niemieckim mieście Essen najlepiej rozpoznawalna w branży roślin ozdobnych międzynarodowa impreza targowa. Internationale Pflanzenmesse, bo taka jest jej pełna nazwa, potrwa, jak zwykle 4 dni. Trzydziesta czwarta edycja tych targów zgromadzi około 1600 wystawców z ponad 45 krajów. Polska ponownie będzie dobrze widoczna w tym gronie dzięki narodowej ekspozycji, którą organizują Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni.

IPM Essen 2015_polska ekspozycja pod auspicjami ZSzP i APZ, fot. A. Cecot

W 34. edycji targów IPM wezmą udział polscy wystawcy, z których 21 wystąpi na wspólnym stoisku, pod auspicjami ZSzP i APZ (na zdjęciu ubiegłoroczna polska ekspozycja), fot. A, Cecot

Stoisko pod biało-czerwoną flagą

Będzie ono miało powierzchnię przeszło 320 m2 i zgromadzi 21 uczestników, w tym 16 członków ZSzP. Znajdzie się ono w miejscu dobrze już znanym bywalcom IPM Essen, w hali 9, pod numerami 9A55 oraz 9B42 i będzie jedną z dwudziestu narodowych prezentacji na tegorocznych targach.

Obecność polskich wystawców nie ograniczy się jednak tylko do tego stoiska. Będą oni obecni także w innych pawilonach, m.in. w hali 3 – z techniką i środkami produkcji ogrodniczej.

Rośliny, technika, florystyka

Ogólnie na targach w Essen (na zachodzie Niemiec) dominują rośliny – w tym wiele nowych odmian gatunków balkonowo-rabatowych, doniczkowych, do uprawy na kwiaty cięte i szkółkarskich. Ważnym działem IPM pozostaje od lat florystyka i związane z nią lansowanie trendów dotyczących użycia produktów kwiaciarskich. Łączna powierzchnia wystawiennicza IPM wyniesie 105 000 m2.

Wizyta na targach IPM Essen 2016

Będą one czynne w godzinach 9.00-18.00. Wstęp jest darmowy dla profesjonalistów, pod warunkiem otrzymania voucheru lub kodu od któregoś z wystawców (i rejestracji online). Bez tego bilet kosztuje 22 € (wersja podstawowa). Można go zakupić przez Internet.

http://www.ipm-essen.de

1 komentarz do “Polska wśród narodowych ekspozycji targów IPM Essen

  1. Pingback: IPM Essen 2016 – mega spotkanie targowe  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet