PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Pomidory do uprawy w tunelach i elementy ochrony integrowanej

Producenci warzyw z Włoszakowic 29 listopada mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez firmy Hazera Poland, Koppert Polska i ICB Pharma oraz dystrybutora środków produkcji – przedsiębiorstwo Ogrofol.

Ofertę odmian pomidorów omówiła Małgorzata Zadura z firmy Hazera, fot. Hazera

Małgorzata Zadura z firmy Hazera przedstawiła przegląd odmian pomidorów proponowanych przez ich firmę do uprawy w tunelach. W ofercie firmy najnowszymi propozycjami są m.in.: pomidory malinowe Kwintella F1 i V 404 F1 oraz odmiany o owocach czerwonych – Gonsella F1 i Zadurella F1. Bardzo ciekawą propozycją jest Jangcy F1 (wcześniej pod numerem V440). Jest to śliwkokształtny pomidor malinowy o dużych owocach – ich średnia masa wynosi około 180 g. Odmiana ta wyróżnia się dobrym wigorem oraz bardzo dobrym wiązaniem owoców, jest plenna. Owoce są bardzo smaczne i mięsiste. Na temat „malinowych standardów” z oferty firmy – odmian Framboo F1 i Rapanui F1 mówił Janusz Gajzler. Zwrócił także uwagę na odmianę Rosamunda F1– jest to malinowy pomidor o owocach w kształcie sakiewki. Inną nowością w ofercie jest podkładka dla pomidorów jest Superpro F1 z hodowli francuskiej firmy Vilmorin.

Zapylanie przez trzmiele   

Firmę Koppert Polska reprezentował Paweł Kloc. Jego wykład był poświęcony skutecznemu zapylaniu pomidorów przez trzmiele (przedstawił asortyment uli oferowanych przez firmę) oraz rozwiązaniom z ochrony biologicznej polecanym do wykorzystania w uprawach tunelowych.

Produkty do integrowanej ochrony roślin

O alternatywnych metodach ochrony roślin mówił Wojciech Rybiński z ICBpharma. Takie możliwości stwarzają m.in. oferowane przez firmę preparaty Megis oraz Siltac. Megis to nawóz dolistny zawierający krzem (w formie o wysokiej dostępności dla roślin), mikroelementy oraz stymulatory obronnych mechanizmów roślin. O pozytywnym oddziaływaniu nawozu na rośliny decyduje wysoka przyswajalność krzemu. Pierwiastek ten oraz pozostałe składniki podnoszą odporność roślin na szereg stresów abiotycznych i zaburzeń fizjologicznych. Pozawala to znacznie poprawić zdrowotność roślin.

Siltac EC przeznaczony jest do zwalczania szkodników roślin – przędziorków, mszyc czy mączlików. Produkt na szkodniki działa w sposób fizyczny. Wykazuje wysoką skuteczność zwalczania, nie zawiera środków ochrony roślin, nie ma więc ryzyka, że szkodniki uodpornią się na niego, ani że po jego zastosowaniu w plonie znajdą się niepożądane pozostałości  ś.o.r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
Florensis Poinsecja
W br. planowane jest sporo stacjonarnych targów, wystaw, wydarzeń, ale ich faktyczna realizacja zależeć będzie od sytuacji pandemicznej, fot. A. Cecot

Targi, wystawy, wydarzenia – jak się układają te puzzle

Okres pandemii koronawirusowej to czas niepewności, która w ogromnym stopniu dotyczy organizacji masowych imprez branżowych. Od końca lutego 2020 r. targi, wystawy, wydarzenia są odwoływane, przenoszone, zamieniane na wirtualne spotkania i prezentacje czy webinaria. Bieżący [...]

HortiAdNet