PODosłonami.pl

AGROSIMEX
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Prestige – mata uprawowa z wełny kamiennej

Mata uprawowa z wełny kamiennej Prestige to nowa propozycja podłoża uprawowego firmy Grodan, stworzonego w najnowszej technologii NG2.0 i wprowadzonego na rynek w 2016 roku. Prestige to mata jednowarstwowa, o pionowym układzie włókien, która zapewnia silną i zrównoważoną uprawę przez cały sezon.

System GroSens MultiSensor w uprawie pomidorów

System GroSens w uprawie pomidorów

Mata uprawowa Grodan Prestige – charakterystyka

Mata uprawowa Prestige jest dostępna w dwóch wysokościach: 75 mm i 100 mm, przeznaczona jest  dla intensywnej strategii nawadniania i w praktyce polecana do uprawy pomidora oraz ogórka. Parametry techniczne maty takie, jak zakres wilgotności 50-80%, optymalna wilgotność górnej warstwy, zdolności resaturacji i odświeżania zapewniają szybki rozwój uprawy w początkowych fazach produkcji i silny wigor roślin latem.

Dotychczasowe doświadczenia Ogrodników potwierdzają, że nowa mata Prestige gwarantuje:

✓ Szybkie ukorzenianie i pełny rozwój systemu korzeniowego

Siłą maty uprawowej jest szybkie ukorzenianie się roślin i wyrównany ich wzrost już od pierwszych faz uprawy. System korzeniowy przerasta całą objętość maty i jest aktywny do końca okresu uprawy.

✓ Silny i zrównoważony rozwój rośliny przez cały rok

Na początku uprawy rozwija się silna roślina o mocnym systemie korzeniowym. Wigor rośliny jest utrzymywany również latem. O każdej porze roku i w każdych warunkach pogodowych uzyskiwana jest w ten sposób prawidłowa równowaga rośliny.

✓ Łatwe i skuteczne sterowanie wilgotnością podłoża i EC

Zakres sterowania wilgotnością maty (WC) jest szeroki. Nowe podłoże pozwala również na precyzyjną kontrolę stężenia soli (EC) bez stosowania nadmiernego przelewu.

Nowoczesne mierniki GroSens

Zalety każdego podłoża ujawniają się przy zastosowaniu przez ogrodnika odpowiedniej dla uprawy i maty strategii nawadniania. Zadanie to staje się łatwiejsze, kiedy możliwe jest monitorowanie parametrów środowiska korzeniowego, takich jak WC, EC i temperatura. Nowoczesne mierniki GroSens HandHeld i System GroSens MultiSensor to praktyczne i niezawodne narzędzia do szybkiego pomiaru tych właśnie parametrów wewnątrz maty.

Zaletą nowych sensorów jest ich dokładność i precyzja. Zastosowany sposób  pomiaru pozwala na otrzymywanie rzetelnych danych o stanie wilgotności (WC) i gwarantuje precyzyjne pomiary stężenia soli mineralnych (EC).

 

Czytnik (reader) i sensor to główne elementy urządzenia GroSens HandHeld, które komunikują się między sobą radiowo. Czytnik (reader) daje nam do wyboru trzy tryby pomiarów:

  • Pomiar jednorazowy – bez możliwości zapisu uzyskanych danych.
  • Pomiar wielokrotny/blokowy – pomiar statyczny z możliwością zapisania danych.
  • Pomiar stały, tzw. dziennik – automatyczny pomiar ciągły nawet przez kilkanaście dni – dane możemy następnie przetransferować w formie arkusza kalkulacyjnego do naszego komputera.

System GroSens MultiSensor to bardziej zaawansowany wariant miernika GroSens, ponieważ ma zdolność stałego monitorowania parametrów WC, EC i temperatury. System możemy podłączyć do Internetu, co pozwala na wgląd w dane z każdego miejsca na ziemi z wielu rodzajów urządzeń.

Główne elementy zestawu GroSens HandHeld

Główne elementy zestawu GroSens HandHeld

Ogromną zaletą jest to, że system GroSens MultiSensor jest mobilny i modułowy, dzięki temu łatwa jest jego rozbudowa.

Od momentu wprowadzenia mierników GroSens zdobyliśmy wiele dowodów na to, aby mówić, że jest to bardzo dokładne urządzenie pomiarowe. Dzięki GroSens dowiedzieliśmy się, jak zachowuje się woda w matach uprawowych. Dobierając odpowiednią strategię nawadniania – na przykład intensywną dla maty Prestige – i stale monitorując podstawowe parametry podłoża, osiągniemy efekty uprawowe i sukces ekonomiczny.

System GroSens MultiSensor w uprawie pomidorów

System GroSens w uprawie pomidorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak w czasie pandemii wspierać lokalnych producentów?

W ostatnich miesiącach stało się wyraźnie widoczne, że w czasie pandemii z największy problemami finansowymi borykają się małe firmy. Dlatego właśnie potrzebują one wsparcia, które na szczęście nadchodzi ze strony konsumentów. Obecnie 35% Europejczyków deklaruje, [...]

Syngenta bratki
TSW 2021
Top Plants
Florensis Poinsecja
HortiAdNet