PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Rozsada papryki i pomidorów do uprawy w tunelach

W gospodarstwie Mieczysława Borka w Gaju Koniemłockim trwa produkcja rozsady warzyw do uprawy w tunelach foliowych. Pomidory i papryka wkrótce będą gotowe do sadzenia.

Ogrodnik z Gaju Koniemłockiego Mieczysław Borek prezentuje dobrze rozwiniętą rozsadę pomidora w pierścieniu z substratem torfowym

Produkcja rozsady pomidorów i papryki  w gospodarstwie pana Mieczysława odbywa się w 4 tunelach foliowych. Uprawiane są odmiany z firmy Syngenta, nasiona są wysiewane w wielodoniczki (multiplaty) wypełnione substratem wysiewnym z firmy Hollas. Później rośliny są przepikowywane w spinane cylindry (pierścienie) wypełnione substratem z firmy Novarbo. Rośliny pomidorów na zdjęciach (z 12 kwietnia) były pikowane 1,5 tygodnia wcześniej.  W pierścieniach rozsada ma do dyspozycji większą objętość podłoża i więcej miejsca do rozwoju niż w przypadku produkcji odbywającej się od siewu do sadzenia w wielodoniczkach. W pierścieniach w miarę wzrostu rozsada jest rozstawiana, aby rośliny miały lepszy dostęp światła – dzięki temu uzyskuje się dobrze rozwiniętą, niewybiegniętą rozsadę.  Ogrodnik z gaju Koniemłockiego planuje sadzenie pomidorów po Wielkanocy.

O produkcji rozsady w tym gospodarstwie oraz o uprawie papryki pisaliśmy już wcześniej:

https://www.podoslonami.pl/galeria-zdjec/

https://www.podoslonami.pl/papryke-trzeba-dopiescic/

https://www.podoslonami.pl/produkcja-rozsady-gaju-koniemlockim/

Zdjęcia J. Firla, tekst: AM

1 komentarz do “Rozsada papryki i pomidorów do uprawy w tunelach

  1. Pingback: Rozsada pomidorów - uprawa pomidorów w ogrodzie - eedtube.pleedtube.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet