PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Profesjonalne odmiany warzyw prosto z Turcji

Firma Yuksel Tohum ma w swoim asortymencie odmiany pomidorów, ogórków, papryki i bakłażanów dobrze sprawdzające się w Polsce. Wyjątkową pozycję na rynku mają pomidory malinowe, które wyróżniają się wysokim plonowaniem i doskonałą jakością owoców.

Asortyment hodowli odmian Yuksel Tohum

Asortyment hodowli odmian Yuksel Tohum

Pink Rock – malinowa odmiana wczesna, półsamokończąca (6-8 gron),  o krótkich międzywęźlach i wysokim plonowaniu. Wytwarza mięsiste, lekko karbowane owoce o masie 250-270 g i więcej oraz wysokiej jakości przez cały okres plonowania. Są twarde i osadzone na trwałej szypułce. Zawiązuje 4-6 owoców w gronie. Na tle pozostałych odmian wyróżnia się wyjątkowym smakiem i dobrym wybarwianiem się owoców (bez zielonej piętki), dzięki czemu istnieje możliwość eksportu „zapalonych” owoców.

Optymalne wykorzystanie: uprawa w tunelu foliowym w krótkim cyklu wiosennym i jesiennym oraz w polu przy paliku (koniecznie z nawadnianiem!). Wskazane umiarkowane zagęszczenie i niezbyt wysokie zasolenie podłoża.

Yuksel Tohum wprowadziła na rynek nową markę pomidorów – Yuxcellence. Owoce odmian należących do tej grupy charakteryzują się wyśmienitym smakiem i niepowtarzalnym aromatem. Mają tradycyjny kształt i bogatą gamę barw. Rośliny wyróżnia duży wigor, wysoka zdrowotność i odporność na patogeny.

Cassarosa – odmiana wczesna. Roślina silna, o ciągłym wzroście i bardzo dobrej zdrowotności. Cechuje się krótkimi międzywęźlami i mocnym ulistnieniem. Owoce są karbowane, intensywnie malinowe, po 6-7 sztuk w regularnych gronach. Cenionymi atutami przez producentów jest jej bardzo dobry smak oraz brak tendencji do tworzenia pustych przestrzeni i tzw. głąba w niekorzystnych warunkach. Owoce o masie 200-250 g wyróżniają się wysoką jakością i trwałością. Przeznaczona jest do upraw szklarniowych od lutego, a także do tuneli. Zaleca się regulować grona do 4 owoców i zwiększyć zawartość wapnia w pożywce.

HR: ToMV, Vd, Va, Fol 0-1, For

IR: TYLCV

Bocamegra – bardzo wczesna i łatwa w prowadzeniu odmiana pomidora o wysokim potencjale plonowania. Roślina o dużej sile wzrostu i krótkich międzywęźlach. Owoce są mocno karbowane, o pięknym odcieniu czerwieni, wielokomorowe, o masie do 300 g. Mają doskonały smak, są mięsiste i bardzo trwałe (dobrze znoszą transport i przechowywanie). Wartościowa odmiana do uprawy w szklarniach i tunelach, także w długim cyklu.

HR: ToMV, Vd, Va, Fol 0-1

IR: TYLCV

 

Bucanero – odmiana wczesna. Charakteryzuje się dużym wigorem i krótkimi międzywęźlami. Tworzy karbowane,wielokomorowe owoce mięsiste barwy czekoladowej o masie 250-300 g. Są bardzo smaczne i długo zachowują trwałość pozbiorczą. Jest polecana do uprawy w szklarniach i tunelach ogrzewanych. Wyróżniają się wysokim plonowaniem i doskonale nadają się na rynek hurtowy i lokalny. Dla uzyskania optymalnej jakości owoców zaleca się regulację gron.

HR: ToMV, Vd, Va, Fol 0-1, For, Ff-5

IR: TYLCV

Nowość. Będzie dostępna na rynku w sezonie 2019/2020.

132-283 – odmiana wczesna. Roślina o dużej sile wzrostu. Owoce karbowane, o pięknej, czekoladowej barwie, ładnej szypułce i masie 250-300g. Są smaczne i wyróżniają się wybitną trwałością. Odmiana przydatna do uprawy w szklarniach i tunelach. Doskonała na zaopatrzenie supermarketów i rynku lokalnego. Brak szczególnych zaleceń w uprawie.

HR: ToMV, Vd, Va, Fol 0-1-2

IR: TYLCV

Nowości 2018

Pomidory śliwkowe

Marcus – wczesna odmiana o wzroście ciągłym. Charakteryzuje się dobrym wigorem i zdrowotnością oraz bardzo stabilnym wiązaniem owoców. Może być uprawiana cały rok w szklarni, także w tunelach i przy palikach w gruncie otwartym. Zawiązuje 7-8 owoców w gronie, o masie 80-100 g (w długim cyklu) lub 120-140 g (tunel). Owoce twarde i wyrównane, dobrze wybarwione na kolor czerwony, o doskonałym smaku. Odmiana uniwersalna, szczególnie polecana do uprawy wielkotowarowej, przydatna do pakowania w pojemniki 500- gramowe na potrzeby supermarketów.

Pomidory koktajlowe

Chick – bardzo wczesna odmiana pomidora koktajlowego, silnie rosnąca i mało wrażliwa na niższą temperaturę pod koniec uprawy. Zawiązuje regularne grona, po 14-16 intensywnie pomarańczowych owoców. Odmiana uniwersalna; może być uprawiana cały rok w szklarni, także w tunelach i przy palikach. Bardzo atrakcyjne owoce o masie 30-35 g są lekko żebrowane i charakteryzują się dobrą trwałością i wyjątkowym smakiem.dobrze nadają się na zaopatrzenie  supermarketów jak i rynku lokalnego.

Nicoleta – odmiana bardzo wczesna o intensywnym wzroście. Grona złożone liczą po 25-30 owoców. Może być uprawiana cały rok w szklarni, a także w tunelach i przy palikach. Owoce intensywnie czerwone,  o masie 20-25 g i wyśmienitym smaku. Są bardzo atrakcyjne wizualnie – lekko żebrowane i błyszczące. Przydatna dla supermarketów jak i rynku lokalnego.

Firma Yuksel ma na rynku sprawdzoną ofertę odmian ogórków typu sałatkowego i korniszon. Plonują regularnie i obficie, są łatwe i mało pracochłonne w uprawie, wyróżniają się wyjątkowym smakiem, aromatem i chrupkością.

Dymik – odmiana partenokarpiczna, średniowczesna , o kwiatach żeńskich. Roślina o bardzo silnym wzroście i wigorze, średnich międzywęźlach i owocowaniu ,,multi”. Owoc ciemnozielony, lekko karbowany, początkowo o długości 17 – 19 cm, latem 22 – 25 cm. Optymalne zastosowanie do nasadzeń od połowy marca, później także w tunelach zimnych aby plonowanie przypadło na okres od końca kwietnia do listopada. Odmiana polecana do uprawy letniej i jesiennej w tunelach i szklarniach, w dowolnym typie uprawy.

Cevher – odmiana partenokarpiczna, bardzo wczesna, o kwiatach żeńskich. Roślina owocująca pojedynczo w kątach liści, o krótkich międzywęźlach i małych liściach, tworząca zredukowane pędy boczne. Owoc ciemnozielony, lekko karbowany, długości 18 – 19 cm. Odmiana do uprawy w cyklu wiosennym i jesiennym, szczególnie polecane sadzenie w lutym – marcu. Wyjątkową zaletą odmiany jest wysoka tolerancja na niedobór światła oraz równe i regularne plonowanie. Nadaje się zarówno do ,,opuszczania” jak i prowadzenia ,,na parasol”, do uprawy w tunelach i szklarniach.

Capricorn – odmiana partenokarpiczna, wczesna, o kwiatach żeńskich. Owocowanie typu „multi”, liście średniej wielkości, krótkie międzywęźla i krótkie pędy boczne. Owoc jasnozielony z delikatnymi smugami, bardzo smaczny i aromatyczny, o długości 10 – 12 cm. Może być uprawiany zarówno w wiosennym jak i jesiennym cyklu pod osłonami, przy sznurku i na płask. Odmiana o bardzo dużej dynamice wzrostu i stabilnej jakości również podczas upałów. Doskonale nadaje się do sałatek i do kwaszenia. Brak szczególnych wymagań uprawowych.

Więcej informacji na temat uprawianych odmian można znaleźć na www.yukselpolska.pl

oraz uzyskać bezpośrednio poprzez kontakt z mgr inż. Elżbietą Cichoszewską

Prezes Yuksel Tohum Polska

+48 796 682 323    ecichoszewska@yukselseed.com

Fleuroselect ogłosił 3 złote medalistki na 2021 r., wśród których znalazła się owłosiona ‘Amarillo Gold’, fot. Fleuroselect

Fleuroselect wyróżnił trio – złote medalistki 2021

Fleuroselect – międzynarodowa organizacja hodowców roślin ozdobnych oraz producentów i dystrybutorów materiałów wyjściowych – wybrała w marcu br. 3 złote medalistki na 2021 r. Są to, jak co roku, nowe odmiany, które będą dostępne w [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2020
HortiAdNet