PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Profesjonalne tunele i inne produkty z oferty WDK Tunnels LTD

Firma WDK Tunnels wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Jej przedstawicielem w naszym kraju jest Wojciech Kubajek, który od wielu lat zajmuje się dystrybucją brytyjskich tuneli. WDK oferuje tunele foliowe oraz stoły uprawowe.

W  Polsce  firma zajmuje się również kompleksową obsługą inwestycji, doradztwem w zakresie pozyskiwania środków Unijnych oraz proponuje współpracę z dostawcami produktów finansowych. WDK Tunnels zapewnia fachową pomoc w przygotowaniu wniosków czy biznesplanów dla ARiMR i kredytów preferencyjnych.

TUNELE

Tunele foliowe WDK produkowane są z najwyższej jakości materiałów i komponentów. Obiekty mogą mieć szerokość od 5,5 do 9 m i dowolną długość.

Tunele WDK hiszpańskie, zblokowane idealnie nadają się do produkcji w sezonie letnim. Lekka i prosta konstrukcja, pozwala na szybki montaż oraz demontaż. Tunele opierają się na nogach, wkręcanych w grunt na głębokość od 65 do 85 cm, a ich konstrukcja zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. W tego typu obiektach można zamontować drzwi rolowane oraz rynny metalowe. Obiekty z rynnami zostały zaprojektowane z myślą o uprawach papryki. Do tunelu można swobodnie wjechać traktorem, co umożliwia wykonywanie prac ochronnych plonu.

Tunele WDK wysokie, zblokowane są podwyższonymi tunelami typu hiszpańskiego. Mają wysokie ściany boczne, co skutkuje lepszym przewietrzaniem obiektu. Tunele tego typu najczęściej wykorzystywane są do uprawy drzew owocowych (czereśni, wiśni, śliw) oraz krzewów (maliny, borówki), na przyspieszony zbiór owoców. Dodatkowo prowadzenie uprawy roślin drzewiastych w tunelach zabezpiecza owoce przed ptakami i szkodnikami.

Tunele WDK pojedyncze nadają się do produkcji owoców i warzyw. W przypadku tych tuneli folia sięga poziomu gruntu, co pozwala na szybkie ogrzanie gleby i przyspieszenie wegetacji. Konstrukcja, wykonana z rur o średnicy od 40 do 60 mm, oparta jest na nogach wkręcanych w grunt na około 0,8 m. Tunele WDK Pojedyncze mogą mieć szerokość od 6 do 8,5 m i dowolną długość. Wysokość tunelu i drzwi jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Wentylacja odbywa się przez uniesienie folii z boku. W przypadku tego modelu jest możliwość wyboru kształtu – może być on tradycyjny lub dwuspadowy.

Dodatkowo firma WDK Tunnels przygotowała ofertę dla amatorów. Tunele hobbystyczne, dostępne są w szerokościach 3,5 m, 4,5 m, 5,5 m i 6 m i dowolnej długości. Wykonywane są z rur cynkowych. Kompletny tunel z drzwiami i folią dostarczane są do samodzielnego montażu.

[reklama id=”12995″]

Pozostałe produkty

Firma oferuje siatki przeciwgradowe, montowane na metalowych linach, rozpiętych między słupami drewnianymi, betonowymi lub metalowymi.

Wiaty namiotowe składają się z łuków ocynkowanych, pokrytych materiałem plandekowym (tkanina poliestrowa powlekana obustronnie PVC). Hale oparte są na wkręcanych w grunt kotwach, a konstrukcja jest prosta w montażu i przenoszenia z miejsca na miejsce. Obiekty tego typu są tańszą alternatywą dla wiat tradycyjnych.

WDK folia na rynku dostępna jest od 30 lat.  Produkowana przy wykorzystaniu niemieckiej technologii, jest wytrzymała i sprężysta. Produkt oferowany jest w rozmiarach 150 µm, 180 µm a nawet 200 µm, a jego szerokość i długość zależy od potrzeb klienta i jest wykonywany na zamówienia. Folie są dostępne z 36, 42 lub 54-miesięcznym stabilizatorem UV. W ofercie firmy znaleźć można zarówno folie przezroczyste, rozpraszające oraz tzw. inteligentne przeciwdziałające nadmiernemu nagrzewaniu się powietrza w tunelu. Zastosowanie folii WDK zapewnia dobrą ochronę przed przymrozkami.

WDK stoły uprawowe zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Firma posiada systemy: drutowy (4 wire system), rurowy (single pipe system), rynnowy (gutter system) i inne. WDK system poleca produkcję truskawek na stołach, dzięki czemu producent może uzyskać wyższy plon owoców dobrej jakości. Możliwe jest dostosowanie stołów do indywidualnych potrzeb. Uprawa truskawek w takim systemie powoduje wzrost dochodów o 30%, zmniejszenie kosztów zbioru o 25-50% oraz zbiór owoców kilka razy w sezonie. Dodatkowymi zaletami jest prosta budowa stołów oraz możliwość ich przenoszenia, a także zmniejszenie nakładów robocizny na pielęgnację uprawy czy zbiór.

WDK maszyny rolnicze

Maszyna do formowania zagonów pod truskawki lub maliny, formuje jednolite kopce o maksymalnej wysokości 55 cm. WDK oferuje również szeroką gamę ciągników rolniczych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
Florensis Poinsecja
W br. planowane jest sporo stacjonarnych targów, wystaw, wydarzeń, ale ich faktyczna realizacja zależeć będzie od sytuacji pandemicznej, fot. A. Cecot

Targi, wystawy, wydarzenia – jak się układają te puzzle

Okres pandemii koronawirusowej to czas niepewności, która w ogromnym stopniu dotyczy organizacji masowych imprez branżowych. Od połowy marca 2020 r. targi, wystawy, wydarzenia są odwoływane, przenoszone, zamieniane na wirtualne spotkania i prezentacje czy webinaria. Bieżący [...]

HortiAdNet