PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Programy Integrowanej Ochrony Pomidora i Ogórka – 2016

Producentów warzyw pod osłonami, a także inne osoby związane z branżą ogrodniczą, zapewne zainteresują nasze najnowsze publikacje – oddajemy do Państwa dyspozycji Program Ochrony Pomidora i Program Ochrony Ogórka. Są one do pobrania w formacie pdf i, co bardzo ważne, można je pobrać zupełnie BEZPŁATNIE. Informacje zawarte w „Programach” pozwolą Państwu opracować autorskie programy ochrony uprawy przed chorobami i szkodnikami.

„Programy Integrowanej Ochrony” powstały na podstawie etykiet produktów i ogólnych zaleceń firm zajmujących się biologiczną i chemiczną ochroną roślin. Zostały w nich wymienione środki ochrony roślin, zarejestrowane i dopuszczone do stosowania w Polsce w uprawach pomidora i/lub ogórka pod osłonami (stan prawny na dzień 19.02.2016 r.). Są to ogólne zalecenia. Zgodnie z obowiązującymi rejestracjami preparatów, należy zawsze pamiętać, że produkty użyte do ochrony roślin powinny być dostosowane do aktualnej sytuacji i warunków w Państwa szklarniach.

Programy można pobrać tutaj.

W pierwszej części publikacji znajduje się wykaz fungicydów przeznaczonych do zwalczania chorób. Wymieniono skład, dawki i terminy stosowania preparatów do zwalczania:

– w uprawach pomidora chorób odglebowych, bakterioz, zarazy ziemniaka, szarej pleśni, mączniaka prawdziwego, brunatnej plamistości liści, alternariozy i zgnilizny twardzikowej.

– w uprawach ogórka chorób odglebowych, zgnilizny twardzikowej, mączniaka prawdziwego i rzekomego, brunatnej plamistości roślin dyniowatych, antraknozy, szarej pleśni.

W drugiej części „Programu ….” znajdują się szczegółowe zalecenia dotyczące zwalczania mączlików, przędziorków, miniarek, wciornastków, mszyc i ziemiórek. W „Programie Integrowanej Ochrony Pomidora” opisano także sposoby walki ze skośnikiem pomidorowym (Tuta absoluta). W Integrowanej Ochronie Roślin do zwalczania szkodników w pierwszej kolejności stosuje się metodę biologiczną, polegającą na wykorzystaniu zapobiegawczo lub interwencyjnie organizmów pożytecznych. Przy silnej presji szkodników stosuje się punktowo środki ochrony roślin o krótkiej karencji. Przy preparatach chemicznych opisano wpływ substancji czynnej na organizmy pożyteczne.

Przed użyciem preparatów należy zapoznać się z etykietą dołączoną do produktu lub/i skonsultować się z doradcą ds. ochrony biologicznej lub przedstawicielem firmy zajmującej się „biologią”.

2 komentarze do Programy Integrowanej Ochrony Pomidora i Ogórka – 2016

 1. / Odpowiedź

  Szanowni Państwo!
  Oferujemy Państwu uniwersalny uzdrowicielem dla ziemi jest produkt biotechnologii
  złożonych organicznych, mineralnych nawóz em-„Energia”
  Ukraińskiej firmy produkcyjne handlowe „BUGSTRIM Ltd” prezentuje swoje produkty na rynku Rzeczypospolitej Polskiej i szuka jej pierwszy pol′skihh konsumentów unikalne wzajemnie korzystnych warunkach.
  Nasza firma z 1998 roku, aktywnie zaangażowanych w badania naukowe i działalność przemysłową w poszukiwaniu rozwiązania wyzwań środowiskowych, aby przywrócić zubożonego gleby himizaciej, powrócić do utraty płodności. W wyniku naszej ciężkiej pracy jest unikalny 17-letni autor opatentowanej technologii do produkcji złożonych organicznych, mineralnych nawóz em-„Energia”. Nawóz został pomyślnie przetestowane i uznane przez Instytut Gleboznawstwa i Agrochemistry O.n. Sokolovskiy pod Charkowem, Instytut fizjologii roślin i genetyki NAS z Ukraina, Kijów, a także Instytutu winorośli i wina „magarach” w Jałcie. Nawóz „energii”, zatwierdzony przez Ministerstwo ekologii i zasobów naturalnych z Ukrainy, Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, Ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy. W 2006 r. nawóz „energii” został zarejestrowany jako nawóz z funkcji melioriruûŝimi.
  Nawóz „energii” odnosi się do grupy gleby tworzące nawozów, produkowane na bazie ligniny dodano systemów mineralnych i drobnoustrojów i ma na celu zwiększenia warstwy humusu (humusu) gleby. Ten produkt jest organiczne, uprawa gleby przywraca wyczerpane nie tylko, ale także układ odpornościowy roślin. „Energia” jest intensyfikacja procesów powstawania gleby, poprawia ich właściwości fizyko chemicznych.
  Przy pomocy „energii” będzie w stanie uruchomić szereg gleby tworzące procesów, szef wśród nich wnętrza roztworu glebowego i ustawienie równowagi mikrobiologicznej. Teraz można poprawić płodność ich gleb nie stosowania substancji mineralnych i ustanowienia nowych relacji w ekosystemie gleby, który jest stosunkowo niski w mikro i makro w „Energia”, w tym samym czasie, szeroki zakres ich elementów składowych. Wszystko ty potrzebować wobec czynić twój ziemi jest zapewnienie skutecznego saldo roztworu glebowego oraz mikroorganizmów. Jednym słowem „równowagi” jest kluczem do sukcesu w dostawanie wielki upraw przyjaznych. Klucz rysy twarzy od nasz nawozu na ziemi i jest jej zasadnicza różnica od wszystkich innych rodzajów bio nawozy i ameliorators, chemikalia rolnicze.
  Ponadto łatwość użycia naszego nawozu. „Energia”-prikornevogo stosowania nawozów; być całkowicie w przejściu lub bezpośrednio w katalogu głównym rizosferu w czasie sezonu wegetacyjnego i jest ograniczona tylko przez możliwości techniczne jego złożenia. Zwykle zrobić, produkcji agregatów rumu. Zalecana dawka stosowania 1 do 3 ton na hektar w jednego sezonu wegetacyjnego. Jednak rozwoju i poprawy jakości upraw są gwarantowane. Innym ważnym czynnikiem jest łatwość nasz magazyn nawozów, bez konieczności kontroli temperatury i wilgotności, utratę ostatniego łatwo odzyskuje. Jedynym warunkiem przechowywania bez ograniczenia czasu, jest izolowana od promieniowania słonecznego. Nawóz pakowany w worki 3 kg netto. Nawóz sprzedawany jest w cenie 1,2 euro za kilogram na miasto CPT w Polsce.
  Dać drugi wiatr do gleby. Odmłodzić, stary Sad i winnic. Przywrócić stare siły i młodość swojej ziemi: wyczyścic nagromadzonych soli, ożywić swoją poprzednią strukturą, dać jej nowe saldo skuteczne gleby roztworu chemii oraz mikrobiologicznych.
  Nie odkładać dbanie o ich ziemi na jutro, inwestować w to dzisiaj i to będzie dziękuję wysokiej upraw ekologicznych. I niech swoje rośliny rosną innowacyjnych technologii uprawy żyznej ziemi w południowej części Ukrainy, ujście rzeki bug słynnego wybrzeża czarny.
  Z szacunkiem, Alexander Gorbunov.
  Górniczej Bugstrim-Ltd / /
  +38067 5101544
  +380935623779
  E-mail: bugstrim01@gmail.com
  http://www.terrabalance.com.ua
  http://www.emterra.ru
  Skype: bugstrim01

 2. / Odpowiedź

  W cieplarnianych gleb jest ważne, aby wszystko, co prowadzi do skutecznego balansu chemicznego roztworu glebowego i mikroorganizmów.
  Pierwsza funkcja i podstawy uprawy roślinne upraw w szklarniach jest przygotowanie gleby zgodnie z potrzebami rośliny. Zwykle podkłady są przygotowania do sezonu uprawy głównej. To samo, które będą rosły przed i po to, muszą być zadowoleni z podkładu jeden skład. I tutaj jest bardzo ważne, aby używać nawozów „energii” jako obniżenie żyzności gleby.
  Różnorodność materiałów podziemnej powstał stopniowo, wraz z rozwojem przemysłu cieplarnianych. W przygotowaniu i wykorzystania gleb szklarniowym ma miało na celu optymalne proporcje składników do ustanowienia uniwersalnej formuły. Właśnie taką formułę można nazwać „energii” nawóz, wprowadzenie symbiozie składników organicznych, mineralnych i drobnoustrojów. Utrzymanie żyzności gleby „energii” w szklarni jest dostarczane przez szereg procesów, najważniejsze z nich to równoważenia roztworu glebowego i ustanowienie równowagi mikrobiologicznej.
  Długoletnią praktykę, wspierane przez badania i zalecenia określone wśród składników cieplarnianych gleby różnego rodzaju torfu, dobre gleby, kompost ogorodnuû wcześniej uprawiane różnych preparatów, odpadów drzewnych (Kora, małe zrębków, trocin, opadłych liści), rzeki piasek, gliny, obornika i nosze, słomy zbóż różnych. Oferujemy również unikalny produkt nawóz „Energia”, cały kompleks właściwości poprzednio używane składniki cieplarnianych gleb. „Energia” jest intensyfikacja procesów powstawania gleby, poprawia właściwości fizyczne i chemiczne gleby cieplarnianych.
  Nawóz energii uzupełnia składnik organiczny cieplarnianych gleb, zapewnia Pojemność akumulatora z stopniową absorpcję dopuszczenia ich do wchłonięcia przez rośliny, ustanawia nowe połączenie do ekosystemu gleby zapewniając nowe wydajne saldo chemicznego roztworu glebowego oraz mikroorganizmów.
  W przypadku zainteresowania, prosimy odwiedzić naszą stronę internetową: http://www.terrabalance.com.ua

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet