PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Projekt Fertinnowa – innowacyjne techniki zrównoważonego wykorzystania wody w uprawach

Celem projektu Fertinnowa jest dostarczanie rolnikom niezbędnej wiedzy i informacji o takim gospodarowaniu zasobami wodnymi, które umożliwiają efektywne i zrównoważone zużycie wody. Jest to szczególnie ważne w dobie pogłębiającego się kryzysu jaki niosą ze sobą zmniejszające się jej rezerwuary. Swoim działaniem projekt wspiera Światowy Dzień Wody. W projekt zaangażowany jest Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, partnerem jest także Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.

W ramach działającego na rzecz nawadniania i technologii fertygacji projektu opracowano  „Zbiór najlepszych praktyk i technologii” w zakresie zrównoważonego wykorzystywania wody. Jest to cenny zasób praktycznych informacji dotyczących nawadniania i fertygacji (stosowanie nawozów z nawadnianiem) dla globalnego sektora ogrodniczego. Dostępnych jest w nim ponad 125 opisów technologii.

Stanowi on bogate źródło wiedzy na temat najnowszych technologii, których wdrożenie do praktyk ogrodniczych wpłynie na zrównoważone wykorzystanie wody. Opracowany zbiór powstał w wyniku konsolidacji myśli i doświadczeń kilkudziesięciu partnerów badawczych i technologicznych w całej Unii Europejskiej, obejmujących różne systemy uprawy. W ramach projektu organizowany jest cykl wydarzeń w całej Europie.

Każda zaprezentowana technologia opisuje:

Cel technologii
Regiony, uprawy i systemy uprawy
Zasady działania – teoria i praktyka
Dane o kosztach
Korzyści i wyzwania dla hodowcy
Technologiczne, społeczno-gospodarcze i regulacyjne ograniczenia
Wpływ zastosowania tej technologii
Wymagane systemy wsparcia
Status rozwoju na etapie badań lub komercji
Dostawców technologii
Projekt Fertinnowa jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu badawczego i innowacyjnego Horyzont 2020.

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na http://www.fertinnowa.com/

 

Na plantacjach, na których zadbano o nawożenie i ochronę rośliny są w dobrej kondycji

Aktualna sytuacja w truskawkowej branży

Na temat sytuacji w rozpoczętym sezonie zbiorów truskawek rozmawiano podczas debaty online zorganizowanej na portalu Facebook przez portal Jagodnik.pl. Specjaliści zaproszeni do udziału w dyskusji – Marcin Gortat, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2020
HortiAdNet