PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Prosty i nowoczesny sterownik

Na stoisku firmy Sercom podczas targów Horti Fair, jakie odbyły się na początku listopada w Amsterdamie, jednym z prezentowanych produktów był sterownik do przygotowywania i podawania pożywki – urządzenie to na polskim rynku dostępne jest w ofercie firmy Poldrip.

Sterownik Mixmaster SC 720 to urządzenie przeznaczone do mniejszych obiektów szklarniowych, tuneli, a także do dozowania pożywki w uprawach prowadzonych w otwartym polu (do 10 ha). Jest on stosunkowo niewielkich rozmiarów, kompaktowy, jednak za jego pomocą można kontrolować pracę 24 zaworów nawodnieniowych. Sterownik daje możliwość kontroli i regulowania wszystkich parametrów ważnych w nawadnianiu – współpracuje z matą startową, czujnikiem światła, miernikiem wilgotności, temperatury i EC (WCM). W zależności od natężenia światła może korygować wartość EC, czas podawania i dawkę pożywki. Sterownik ten może pobierać 4 różne roztwory nawozów, kwasu lub zasady (wydajność inżektorów wynosi od 30 do 290 litrów na godzinę), wyposażony jest w pompę Grundfos CMI, o wydajności 10 m3/godz. Urządzenie to może być rozbudowywane.

Pomidory, papryka, sałata i rzodkiewka pod osłony

W styczniu w Sandomierzu, gdzie tradycyjnie już od wielu lat uprawia się pomidory w tunelach odbyło się seminarium, podczas którego omówiono nowości na bieżący sezon uprawy. Zorganizowała je Hazera Poland wspólnie z firmami BASF, Biocont [...]

Agritech 2020 baner 10
HortiAdNet