Berlińskie targi Fruit Logistica Special Ediditon – w maju 2021 roku

PODosłonami.pl

Cultilene
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Berlińskie targi Fruit Logistica Special Edition – w maju 2021 roku

Prestiżowe Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw Fruit Logistica planowane są w bieżącym roku wyjątkowo w wiosennym terminie, a nie w tradycyjnym, zimowym. Pierwotnymi datami tegorocznej imprezy były 3-5.02. 2021 r., ale w dobie pandemii koronawirusowej organizatorzy, spółka Messe Berlin zmienili je na 18-20 maja br. Zapowiedzieli, że planują te targi w formule stacjonarnej – ale przy zmniejszonej powierzchni ekspozycyjnej – licząc, iż wiosną sytuacja epidemiczna pozwoli na powrót do hal wystawowych. Jednocześnie już teraz zakładają, że działać będzie też platforma online, która umożliwia zdalne korzystanie z części programu wydarzenia i kontakty „na żywo”, ale za pośrednictwem Internetu. „Specjalna Edycja” wymagać będzie od uczestników targów stacjonarnych spełnienia odpowiednich reżimów sanitarnych i przestrzegania innych bieżących przepisów – zasad bezpieczeństwa.

Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw Fruit Logistica w tym roku planowane są na maj (na zdjęciu migawka z ubiegłorocznej odsłony tego wydarzenia), fot. Messe Berlin

Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw Fruit Logistica w 2021 r. planowane są na maj (na zdjęciu migawka z ubiegłorocznej odsłony tego wydarzenia), fot. Messe Berlin

Fruit Logistica 2021 – formuła hybrydowa

Forma hybrydowa targów Fruit Logistica Special Ediditon planowana jest pod hasłem „Spotkajmy się na miejscu, połączmy się online”.

Oprócz typowych, bezpośrednich spotkań zwiedzających z wystawcami na terenie Targów Berlińskich (Messe Berlin), przewidziano wydarzenia towarzyszące prowadzone również online, a także możliwość nawiązania kontaktów biznesowych przez Internet (Virtual Market Place).

Wydarzenia towarzyszące  

Z typowych wydarzeń, które kojarzą się z targami Fruit Logistica, należy się spodziewać m.in. ogłoszenia nagrody za innowację – FRUIT LOGISTICA Innovation Award (FLIA), które zawsze przykuwa uwagę.

Jako nowość zapowiadany jest „Klub innowacji’’ – The Innovation Club, czyli prezentacja najnowszych produktów i rozwiązań w wydzielonej przestrzeni, w centralnej części targów. Ma się on składać z dwóch sektorów – „Strefy innowacji” (Innovation Zone, ze stoiskami wystawców, którzy chcą się wyróżnić jako dostawcy nowych produktów czy rozwiązań) oraz strefy z prezentacją nowości nominowanych do FLIA (Innovation Insights & Awards).

„Laboratorium przyszłości” (The Future Lab) to z kolei program seminariów eksperckich dotyczących przyszłości branży owoców i warzyw, który skoncentruje się na produktach i rozwiązaniach mających wejść na rynek przed 2025 rokiem. Zapowiadany jest też kongres Fresh Produce Forum, na temat teraźniejszości.

Zmiany organizacyjne w 2021 roku

Jak informują organizatorzy targów Fruit  Logistica, tym razem zarejestrowało się ok. 500 wystawców z ponad 50 krajów (w ubiegłym roku w lutym, czyli niedługo przed wybuchem pandemii w Europie, pojawiło się w Berlinie 3334 wystawców z 91 państw).

Prawie połowa tegorocznych zadeklarowanych wystawców reprezentuje sektor świeżych owoców lub warzyw dostarczanych na rynek, a pozostali – branżę środków produkcji, usług itp. W br. na targach stacjonarnych przewidziano 7 działów: świeże produkty, opakowania, logistyka, nasiona i nawozy, maszyny i technologia, technika szklarniowa, urządzenia do prowadzenia upraw.

Podano zarazem, że forma i rozmieszczenie stoisk zostały uproszczone – wchodzą w rachubę tylko ekspozycje z gotową zabudową.

Bilety dla zwiedzających będą dostępne jedynie w przedsprzedaży.  W czasach koronawirusa priorytetowe mają być zasady bezpieczeństwa, które obejmują higienę (m.in. maski zasłaniające nos i usta), dystans społeczny oraz śledzenie kontaktów (każda osoba obecna na targach będzie musiała podać swoje dane kontaktowe i  mieć przy sobie dowód tożsamości, a wystawcy mają prowadzić ewidencję osób odwiedzających ich stoiska). Nadrzędne będą bieżące przepisy wprowadzone przez władze Niemiec lub Berlina.

Zainteresowanym udziałem w majowych targach Fruit Logistica 2021 wypada śledzić komunikaty przekazywane przez organizatorów, z aktualizacją informacji dla wystawców i zwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siewki pomidorów we wczesnej fazie wzrostu

Lato – produkcja rozsady pomidorów do upraw doświetlanych

W Europie Zachodniej w ostatnich latach mocno rozwinęły się uprawy pomidorów doświetlanych. W Holandii na ponad 60% ogólnej powierzchni szklarni zimą prowadzone są uprawy doświetlane. Przy powiększaniu skali produkcji doświetlanej terminy uprawy i sadzenia [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet