Finałowa gala konkursu „Międzynarodowy Ogrodnik Roku”, IGOTY 2023 – już w styczniu

PODosłonami.pl

Finałowa gala konkursu „Międzynarodowy Ogrodnik Roku”, IGOTY 2023 – już w styczniu

Zbliża się kolejny finał konkursu o nagrodę Międzynarodowego Ogrodnika Roku – International Grower of the Year (IGOTY). Konkurs, ustanowiony przez AIPH, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników, dotyczy z zasady produkcji roślin ozdobnych i ma kilka kategorii. Główne trofeum trafia jednak co roku do jednej firmy z grona finalistów – tym razem jest wśród nich polski uczestnik, gospodarstwo Fructoplant. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 24 stycznia 2023 r., w trakcie targów IPM Essen w Niemczech. Ruszyła już sprzedaż biletów na tę uroczystość.

Czytaj dalej...
Migawka z gali finałowej konkursu IGOTY 2019 - właściciele polskiej szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy jako zwycięzcy w kategorii "Plants and Trees" (fot. AIPH)

Migawka z gali finałowej konkursu IGOTY 2019 - właściciele polskiej szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy jako zwycięzcy w kategorii "Plants nad Trees" (fot. AIPH)

IGOTY Award – od trzynastu lat  

Ustanowiona w 2009 roku przez AIPH nagroda, honorować ma najlepsze praktyki i wyróżniać „najlepszych z najlepszych” w produkcji roślin ozdobnych na świecie.

Nagrody w konkursie o tytuł Międzynarodowego Ogrodnika Roku – IGOTY – przyznawane są w pięciu kategoriach: „Gotowe rośliny i drzewa (materiał szkółkarski)”, „Młode rośliny (materiały  wyjściowe)”, „Kwiaty cięte i cebule kwiatowe”, „Zrównoważony rozwój (rozwiązania przyjazne środowisku)” oraz „Inspirujący biznes”. Zgłoszeni do konkurencji, a następnie zakwalifikowani przez jury ekspertów finaliści mogą zdobyć, w każdej kategorii  „brąz”,  „srebro” i „złoto”. Jeden spośród „złotych” zwycięzców uzyskuje następnie tytuł AIPH International Grower of the Year 2023 i otrzymuje statuetkę Gold Rose (Złotą Różę).

Ostatnio IGOTY Award została przyznana firmie Metrolina Greenhouses z USA. Zwycięzcą w kategorii „Rośliny i drzewa” (Finished Plants and Trees) w 2019 roku została polska szkółka CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy, która wówczas wywalczyła też drugą pozycję w kategorii „Materiały wyjściowe” (Young Plants).

AIPH po raz kolejny, we współpracy z Jungle Talks, przyzna również nagrodę „Młody Międzynarodowy Ogrodnik Roku 2023” (Young International Grower of the Year Award). Uczestnicy kursu Jungle Talks Pro Manager Mastercourse będą mieli szansę zaprezentować się jury, które wybierze spośród nich zwycięzcę.

Tegoroczni kandydaci do nagród

Finalistami IGOTY 2023 są (w kolejności alfabetycznej):

• Allensmore Nurseries Ltd, Wielka Brytania
• Brookdale Treeland Nurseries Limited, Kanada
Fructoplant Sp. z o.o., Polska
• Morel Diffusion SAS, Francja
• Royal Base Co. Ltd, Chińskie Tajpej
• SB Talee de Colombia SAS, Kolumbia
• Società Agricola Giorgio Tesi Vivai S.S., Włochy
• Xiamen Ican Seed Co Ltd, Chiny
Zentoo, Holandia
• Zhejiang Toyoshima Co., Ltd, Chiny

Finał – podczas targów IPM Essen

Ceremonia wręczenia nagród IGOTY 2023 odbędzie się wieczorem 24 stycznia w hotelu Atlantic, sąsiadującym z obiektem Messe Essen, w którym w dniach 24-27.01. 2023 r. odbywać się będą – po dwuletniej przerwie – targi IPM .Uroczystościom towarzyszyć będzie wieczorne przyjęcie z napojami i posiłkiem. To niecodzienne spotkanie stanie się też dobrą okazją do nawiązania, w miłej atmosferze, kontaktów z innymi osobami z branży.

Dostępne są już bilety na galę AIPH International Grower of the Year (IGOTY) 2023, której głównym sponsorem, podobnie jak nagród, jest giełda Royal FloraHolland (sponsorami są też Ruby GLOBALG.A.P. i GGN Label).

Wstęp kosztuje 50 € (z VAT-em) od osoby. Ceny biletów dla grup zawierają rabat i wynoszą: dla pięcioosobowej grupy 200 €, a dla  dziesięcioosobowej 350 €. Do 13 stycznia 2023 r. można anulować bilety i otrzymać zwrot pieniędzy, przy czym zostanie potrącone 10 € opłaty administracyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLANTyouGROW_19
OTTE_19
HortiAdNetHortiAdNet