Firma hodowlano-nasienna Rijk Zwaan podsumowuje ubiegły rok

PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Firma Rijk Zwaan podsumowuje ubiegły rok

W roku finansowym 2021/2022 firma hodowlano-nasienna Rijk Zwaan wygenerowała całkowity obrót netto w wysokości 534 mln euro i zainwestowała 30% swoich obrotów z powrotem w badania i rozwój (roczne sprawozdanie finansowe Rijk Zwaan zostało złożone w Izbie Handlowej 9 listopada 2022 r.).

Czytaj dalej...

Fragment ekspozycja odmian pomidora firmy Rijk Zwaan w Gołuchowie.

W podsumowaniu kończącego się sezonu w firmie Rijk Zwaan najciekawsze z 2021/2022 są następujące fakty:

  • Wzrost obrotów netto o 7% do 534 mln euro; wzrost ten wystąpił w prawie wszystkich regionach i we wszystkich uprawach, w których działa firma.
  • Zysk operacyjny nieznacznie spadł z powodu gwałtownego wzrostu kosztów badań i rozwoju. Zysk netto wzrósł jednak dzięki wzrostowi kursu rynkowego.
  • Udział w rynku na poziomie 9% plasuje firmę w pierwszej czwórce światowego rynku nasion warzyw.
  • Rijk Zwaan zatrudnia ponad 3800 osób na całym świecie, z czego ponad 40% pracuje w Holandii.

Produkcja żywności jest niezbędna

Zapotrzebowanie na wysokiej jakości nasiona warzyw rośnie wraz z rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na zdrową i zrównoważoną żywność. Ben Tax, członek zarządu Rijk Zwaan, komentując rok finansowy 2021/2022 stwierdził, że bez względu na to, co dzieje się na świecie, produkcja żywności pozostaje niezbędna. – Każdego dnia setki milionów ludzi je warzywa wyhodowane z nasion, które produkujemy. Nasza firma zajmująca się hodowlą warzyw od wielu lat wykazuje stabilny wzrost i nadal inwestuje w innowacje i współpracę w ramach łańcucha dostaw – podkreślił.

Ulepszone odmiany warzyw

Jako firma rodzinna z długoterminową wizją firma zainwestowała 160 milionów euro w badania i rozwój w latach 2021/2022, mające na celu opracowanie nowych odmian warzyw, które stanowią wartość dodaną dla ogrodników, partnerów sieciowych i konsumentów. W ramach tych ciągłych innowacji Rijk Zwaan hoduje odmiany warzyw, które zapewniają hodowcom wyższe plony, są bardziej odporne na skutki zmian klimatu i mają odporność na choroby roślin, dzięki czemu można ograniczyć stosowanie chemicznych środków ochrony roślin.

Nie bez trudności

Sektor ogrodniczy nie jest niestety wolny od trudności. Wyjątkowo wysokie koszty energii przyprawiają o ból głowy operatorów szklarni w Europie Północnej, a wielu ich właścicieli w Holandii zostało już zmuszonych do zamknięcia. Tymczasem gwałtownie rosnący poziom inflacji stanowi wyzwanie w niektórych częściach świata. Na szczęście holenderski rząd wkroczył do akcji, aby częściowo zrekompensować gospodarstwom domowym niebotyczne rachunki za energię.



Źródło: informacja prasowa Rijk Zwaan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet