Mistrzostwa Florystyczne Europa Cup w Katowicach przełożone na 2021 rok

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Florystyczne mistrzostwa Europa Cup w Katowicach przełożone na 2021 rok

Prestiżowe wydarzenie – Europejskie Mistrzostwa Florystyczne (European Florist Championship) – które po raz pierwszy miały się odbyć w Polsce (5-7.06. 2020 r.), zostały przełożone na przyszły rok. Decyzję tę, po spotkaniu 13 marca, ogłosili organizatorzy EFC – Międzynarodowe Stowarzyszenie Florystów Florint oraz Stowarzyszenie Florystów Polskich, uzasadniając zmianę pandemią koronawirusa. Podano jednocześnie nową datę mistrzostw – 16-18 kwietnia 2021 r.

Europejskie Mistrzostwa Florystyczne przełożono na 2021 rok

Europejskie Mistrzostwa Florystyczne przełożono na 2021 rok, fot. A. Cecot

Europa Cup Katowice

Ostatnio szczególnie intensywnie promowano Europejskie Mistrzostwa Florystyczne Europa Cup (które odbywają się co 4 lata), ze względu na zbliżający się, czerwcowy termin tego wydarzenia. Można się o tym było przekonać m.in. podczas styczniowych targów IPM Essen w Niemczech czy lutowych Special Days w Poznaniu. Zwłaszcza polscy organizatorzy, Stowarzyszenie Florystów Polskich, mieli pełne ręce roboty.   

Do zawodów zakwalifikowano 27 uczestników, z których każdy reprezentuje inny kraj (europejski lub azjatycki).

Europejskie Mistrzostwa Florystyczne 2020 – sytuacja kryzysowa

Po posiedzeniu zwołanym w trybie pilnym, Florint wydał oświadczenie, które odwołuje tegoroczne Europejskie Mistrzostwa Florystyczne w Katowicach i przenosi je na 2021 r. W uzasadnieniu podano m.in. obecną sytuację w Polsce, gdzie został ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego wirusem SARS-CoV-2.  „Wspólne bezpieczeństwo, odpowiedzialność i zdrowie stały się teraz naszymi priorytetami” – napisano w oświadczeniu podpisanym przez prezesa Florintu Simona Ogrizka oraz prezesa SFP Zenona Reka. Poinformowano, że wszystkie bilety zakupione na katowickie wydarzenie zachowują ważność do przyszłego roku.

1 komentarz do “Florystyczne mistrzostwa Europa Cup w Katowicach przełożone na 2021 rok

  1. Pingback: Wpływ koronawirusa SARS-CoV-2 na branżę ogrodniczą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet