GreenPEAK-IT przejmuje wszystkie aktywa firmy Polariks, rozwój technologii czujników

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

GreenPEAK-IT przejmuje wszystkie aktywa firmy Polariks, specjalizującej się w technologii czujników

GreenPEAK-IT, siostrzana firma przedsiębiorstwa Bosman Van Zaal, nabyła 25 października aktywa firmy POLARIKS specjalizującej się w technologii czujników. Polariks to firma technologiczna, która skupiła się na systemach rozpoznawania wizualnego z wykorzystaniem obrazów hiperspektralnych.

Obraz pojedynczych roślin pozwala ocenić ich kondycję, wskazać na występowanie stresu biotycznego

Obraz pojedynczych roślin pozwala ocenić ich kondycję, wskazać na występowanie stresu biotycznego

Rozpoznawanie obrazu hiperspektralnego roślin to zaawansowana, nieinwazyjna technologia rozpoznawania obrazu, która ma na celu zapewnienie wglądu we wpływ stresu biotycznego na uprawy oraz pozwalająca na określenie parametrów roślin na danej powierzchni w czasie. Firma  Polariks opracowała sprzęt mobilny i oprogramowanie do analitycznego rozpoznawania obrazów do zastosowań hiperspektralnych.

Ze względu na negatywne skutki pandemii Covid-19 tuż przed wejściem na rynek POLARIKS musiał przerwać swoją działalność.

Następne kroki

– Zamiarem jest kontynuacja i rozszerzenie działalności handlowej Polariks oraz dalszy rozwój systemu ze wszystkimi jego aplikacjami i know-how – mówi Arnoud Bolten, dyrektor GreenPEAK-IT. Do tej pory te mobilne kamery hiperspektralne były wykorzystywane do analizy fotosyntezy, lepszego planowania zbiorów, wydajniejszej fertygacji i identyfikacji defektów roślin, takich jak niedobory, wczesne wykrywanie chorób i stresu u roślin.

Ponadto na początku tego roku GreenPEAK-IT i VDL ETG ogłosiły współpracę w zakresie wprowadzenia na rynek robotów do cięcia liści VDL CropTeq. W planach jest wyposażenie robotów w mobilne kamery hiperspektralne. Robot CropTeq porusza się po całej szklarni i umożliwia kamerze określenie stanu całej uprawy. Oprogramowanie do rozpoznawania automatycznie wykona analizę uprawy.

Oprócz wyżej wymienionych działań platforma internetowa Polariks zostanie zintegrowana z platformą GreenPEAK-IT, a integracje z wewnętrznymi systemami logistycznymi siostrzanej firmy Bosman Van Zaal w celach fenotypowania nie są nie do pomyślenia. Są to kolejne kroki w kierunku opartej na danych i zautomatyzowanej uprawy roślin.

Zmiany dla Polariks

Były właściciel w pełni współpracuje w zakresie transferu wiedzy Polariks i umożliwia zespołowi GreenPEAK-IT dalszy rozwój aplikacji hiperspektralnych na rynku. Ponadto logo zostało dostosowane, aby lepiej pasowało do podstawowej tożsamości firmy macierzystej Green Innovators.

Obraz dla całego obszaru uprawy

Źróło (tekst i zdjęcia): GreenPEAK-IT, Bosman Van Zaal

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Migawka z Targów Gardenia 2021, fot. A. Cecot

Gardenia 2021: wybrane środki produkcji w uprawach pod osłonami

Targi Gardenia 2021 w Poznaniu, które odbyły się miesiąc temu, okazały się wydarzeniem branżowym niejako zamykającym okres dużych stacjonarnych imprez wystawienniczych lub konferencyjnych organizowanych bez szczególnych ograniczeń. Tym chętniej uczestnicy tegorocznej Gardenii wracają do listopadowych [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
HortiAdNet