HortiContact – holenderskie targi branży szklarniowej

PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

HortiContact – holenderskie targi branży szklarniowej

Osiemnasta edycja holenderskich targów HortiContact odbędzie się – po rocznej przerwie – 10-12 maja, jak zwykle w Gorinchem. Skupiają się one na technice oraz środkach produkcji niezbędnych do uprawy roślin w szklarniach lub tunelach i przeznaczone są przede wszystkim dla ogrodników, dla których potrzeb dostosowano popołudniowo-wieczorne godziny otwarcia targów, od 13:00 do 21:00. Bywalcy wydarzenia podkreślają jego swojską atmosferę.

Czytaj dalej...
HortiContact 2022

Wystawcy, tematyka

Targom HortiContact przyświeca hasło De trots van de Nederlandse glastuinbouw – „Duma holenderskiego ogrodnictwa szklarniowego”. Streszcza ono tematykę imprezy.

W ciągu trzech dni ok. 350 wystawców zaprezentuje w Gorinchem produkty i technologie związane z uprawą roślin ogrodniczych pod osłonami. Zdecydowanie najwięcej będzie firm holenderskich (318), którym towarzyszyć mają przedsiębiorstwa z Belgii (15), Niemiec (7) oraz 10 innych krajów, w tym Polski.

Produkty, rozwiązania i usługi, które zaproponują wystawcy, reprezentują różne kategorie, takie jak np. automatyzacja, energia i CO2 , ochrona roślin, podłoża uprawowe, nawadnianie, konstrukcja obiektów i klimat pod osłonami, doświetlanie, nawozy, pojemniki, opakowania itd.

Nadchodząca edycja targów HortiContact ma się koncentrować zwłaszcza na: produkcji szklarniowej neutralnej dla środowiska, automatyzacji, zdrowotności roślin, pracownikach i zatrudnieniu, edukacji.

Miejsce, rejestracja

Targi odbędą się w obiekcie Evenementenhal w Gorinchem – mieście w prowincji Holandia Południowa, położonym w odległości ok. 45 km na południowy wschód od Rotterdamu.Jak podają organizatorzy, zwykle HortiContact odwiedzało dotychczas ok. 14 000 osób. Zapraszają oni przyszłych zwiedzających do rejestrowania się online.

Program towarzyszący

Zapowiedziano prelekcje dotyczące tematyki szklarniowej i ogólnej, poświęcone na przykład: bezemisyjnej produkcji warzyw, zwalczaniu chorób i szkodników, organizacji pracy (m.in. planowanie zbiorów), rozwiązaniom pozwalającym oszczędzać energię (KasEnergieWijzer). Część wykładowców to specjaliści z uniwersytetu w Wageningen – WUR.

HortiContact Innovation Award – nagroda za innowacje

Trzy produkty nominowano do tegorocznej nagrody tych targów – HortiContact Innovation Award. Są to nowości z firm Signify, Broekhof Verpakkingen BV oraz PATS-drones; odpowiednio – GrowWise (system przyciemniania oświetlenia Philips Horti LED), rękawy do pakowania kwiatów Recy100 (wykonane w 100% z recyklizowanej folii, odzyskiwanej z sektora kwiaciarskiego) i drony PATS-X (do monitorowania upraw pod kątem szkodników). Zwycięzca zostanie ogłoszony 10 maja, podczas pierwszego dnia targów HortiContact 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet