Laureaci konkursu GreenTech Innovation & Concept Awards 2023

PODosłonami.pl

FLUENCE

Laureaci konkursu GreenTech Innovation & Concept Awards 2023

Podczas otwarcia targów GreenTech Amsterdam 13 czerwca 2023 ogłoszono zwycięzców konkursu GreenTech Awards. Firma Skytree zdobyła nagrodę w kategorii „Concept” („Koncepcja”) za produkt Model 5. Nagrodę w kategorii „Innovation” („Innowacja”) otrzymała firma Biobest we współpracy z PATS za produkt Trap-Eye™.

Czytaj dalej...

– Zwycięzcy konkursu Concept & Innovation Awards zostali wybrani na podstawie oryginalności zgłoszenia, poziomu zrównoważonego rozwoju oraz wpływu na społeczne i środowiskowe kwestie. Obaj zaprezentowali się bardzo profesjonalnie, co dało jury pewność co do ich rozwoju i planów biznesowych – wyjaśnia Jolanda Heistek (przewodnicząca jury).

Nagroda GreenTech Concept Awards Model 5 firmy Skytree

Technologia DDAC firmy Skytree pozwala na wychwytywanie CO2 bezpośrednio z powietrza i umożliwia jego komercyjne wykorzystanie lub przechowywanie.

Skytree oferuje urządzenia do zdecentralizowanego bezpośredniego przechwytywania z powietrza (ang. Decentralized Direct Air Capture – DDAC), co jest alternatywą wobec obecnego łańcucha dostaw CO2, bazującego na paliwach kopalnych. Jednostki DDAC umożliwiają ekstrakcję czystego CO2 bezpośrednio z otaczającego powietrza na miejscu, w celu bezpośredniego wykorzystania lub składowania. Takie podejście zaspokaja zapotrzebowanie np. gospodarstw ogrodniczych na CO2, jednocześnie zmniejszając stężenie CO2 w atmosferze Ziemi.

 

–  Ta nowa technologia startupu ma wyjątkowy potencjał, aby rozwiązać kilka problemów społecznych i środowiskowych oraz może mieć pozytywny wpływ na ślad ekologiczny ogrodnictwa. Może ograniczać emisję CO2 pochodzącą z paliw kopalnych – mówiła J. Heistek.

Nagroda GreenTech Innovation Awards – produkt Trap-Eye™ firmy Biobest we współpracy z PATS

Trap-Eye™ odciąża producentów od szukania pułapek lepowych, dzieje się tak dzięki urządzeniom bezprzewodowym, które identyfikują i liczą owady, zapewniając pełny przegląd populacji.



Monitoring jest pierwszym, najważniejszym krokiem udanej integrowanej ochrony roślin przed szkodnikami (ang. Integrated Pest Management – IPM). Trap-Eye™ w pełni automatyzuje monitorowanie pułapek lepowych. Wykorzystuje gęstą sieć urządzeń zwiadowczych do robienia zdjęć pułapkom lepowym, które są analizowane przez sztuczną sieć neuronową w celu policzenia zarówno szkodników, jak i pożytecznych owadów. Zapewnia to dokładne dane, które pozwalają podejmować lepsze decyzje dotyczące IPM w dowolnym miejscu i czasie.

Trap-Eye™

Produkt Trap-Eye™ opracowała firma Biobest we współpracy z PATS (fot. GreenTech)

–  Ścisła współpraca ze startupem i innowacyjne połączenie technologii i biologii. Imponująca i szybka droga rozwoju produktu od koncepcji do produktu gotowego do wprowadzenia na rynek. W przypadku tego zwycięzcy jury spodziewa się jego znacznego wkładu w zrównoważony rozwój – mówiła J. Heistek.

Źródło: GreenTech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Belgicactus i sukulenty – rośliny coraz popularniejsze

Belgicactus to, jak można się domyślić firma z Belgii, ale – wbrew nazwie – nieprodukująca głównie kaktusów, lecz przede wszystkim inne sukulenty. Wyróżniają się bylinowe rojniki (Sempervivum), choć nie brakuje roślin gruboszowatych przeznaczonych do doniczkowej [...]

ICL Osmocote
HortiAdNetHortiAdNet