Lilie szklarniowe 24/7, czyli powtórka z czerwca 2022

PODosłonami.pl

GRODAN_2
ENZA_3

Lilie szklarniowe 24/7, czyli powtórka z czerwca 2022

Co roku (z wyjątkiem 2020 i 2021 r.) w Niderlandach organizowane są dni otwarte pod nazwą Dutch Lily Days, podczas których kilkunastu hodowców lilii oraz producentów lub dystrybutorów cebul prezentuje szeroki asortyment odmian tych roślin. W ciągu paru czerwcowych dni uczestnicy ci, a zarazem współorganizatorzy DLD, prezentują w swoich siedzibach kwitnące w szklarniach lilie – katalog „na żywo”. Jedno z tych przedsiębiorstw, Onings Holland Flowerbulbs postanowiło umożliwić wirtualne obejrzenie lilii pokazanych 2,5 miesiąca temu – 360° tour.

Czytaj dalej...
Dutch Lily Days, Onings Holland Flowerbulbs

fot. Onings Holland Flowerbulbs

10. Dutch Lily Days

Od 7 do 10 czerwca 2022 r., po dwóch latach pandemicznych obostrzeń (gdy odwołano wiele masowych imprez), 13 firm oferujących cebule kwiatowe ponownie zaprosiło klientów na Dutch Lily Days . Te dni otwarte odbyły się po raz dziesiąty i zwabiły zwiedzających z wielu krajów.

Zwiedzanie na odległość

Dla tych, których jednak nie mogli przyjechać do Holandii w pierwszym tygodniu czerwca i wziąć udział w DLD, Onings Holland udostępnia tzw. 360° tour. Firma ta, w której ofercie lilie zajmują pierwszoplanową pozycję, przygotowała mianowicie możliwość wirtualnego obejrzenia pokazów  z czerwca br. – za pośrednictwem swojej strony internetowej. Nawigacja daje szansę w dowolnym czasie (24/7) zapoznania się z setkami odmian kwitnących na początku czerwca.Co więcej, zarejestrowano obrazy dwóch różnych stadiów rozwoju kwiatów, aby ułatwić ogląd zarówno wczesnych, jak i późniejszych odmian lilii w optymalnej dla oceniającego fazie.

Lilie pogrupowane są według grup odmian (np. OR, LA, OT czy nowa grupa TA) i kolorów kwiatów. Oprócz dominujących kreacji do uprawy na kwiaty cięte, pokazano też lilie w doniczkach.

W przypadku 50 odmian z Lily League (ranking przeprowadzany przez przedsiębiorstwo Onings) nawigacja umożliwia przekierowanie do dokładnych informacji na temat danej odmiany.

Nowości – lilie do uprawy pod osłonami

Zwraca uwagę poszerzanie asortymentu odmian pełnokwiatowych – zarówno w grupie Mieszańców orientalnych (OR), jak i Mieszańców LA.

Pojawiają się też bezpyłkowe odmiany o pojedynczych kwiatach, jak Vendome (OR).

Wciąż rozbudowywana jest grupa Mieszańców OT (orientalne x trąbkowe), o okazałych kwiatach w typie OR, ale mających często pastelowe kolory, nieobecne u odmian orientalnych. Mieszańce OT opisywane są jako „najmocniejsze lilie szklarniowe”.

Nowa grupa Mieszańców TA (trąbkowe x azjatyckie) ma kwiaty w typie odmian  azjatyckich, lecz określana jest jako „ulepszenie kolorystyczne”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fresh Market 2022 był miejscem promocji m.in. nowych odmian chryzantem, a także próbą zintensyfikowania dostaw holenderskich produktów kwiaciarskich na polski rynek detaliczny (fot. Royal Van Zanten)

Rozwojowy polski rynek roślin ozdobnych?

Wydarzenie Fresh Market B2B Meeting & Trade Show, które odbyło się 22 września w Ożarowie Mazowieckim, po raz pierwszy miało tak wielu przedstawicieli branży kwiaciarskiej. Związane to było przede wszystkim z misją handlową przedstawicieli holenderskiego [...]

Florensis_Dianthus
HortiAdNet