PODosłonami.pl

De Ruiter_2_2023De Ruiter_2_2023

Nominacje do nagród GreenTech 2023

Ogłoszono nominacje do głównej nagrody targów GreenTech 2023 w kategoriach „Innovation” („Innowacja”) i „Concept” („Koncepcja”). Zwycięzca w każdej kategorii zostanie ogłoszony podczas otwarcia targów. GreenTech Amsterdam odbędzie się w dniach 13-15 czerwca w Amsterdamie, w centrum wystawienniczym RAI.

Czytaj dalej...

grafika GreenTech 2023

Nominacje w kategorii „Innowacja”

Produkt Celine (firma CE-Line BV)

Celine to laboratorium działające w czasie rzeczywistym pozwalająca mierzyć wszystkie składniki odżywcze (16) w wodzie do nawadniania. Bez ręcznego pobierania próbek, bez oczekiwania na wyniki laboratoryjne. Bezpośrednie dane dotyczące wszystkich składników odżywczych umożliwiają bezpośrednią kontrolę nad składnikami odżywczymi w wodzie. W połączeniu z systemami przygotowania wody/pożywki można mieć optymalny skład składników odżywczych w wodzie każdego dnia. Zapewnia to wysoką jakość i wzrost plonów.

Produkt Trap-Eye™ (firma Biobest we współpracy z PATS)

Trap-Eye™ w pełni automatyzuje monitorowanie pułapek lepowych. Wykorzystuje gęstą sieć urządzeń do robienia zdjęć pułapek lepowych, które są analizowane przez sztuczną sieć neuronową w celu policzenia zarówno szkodników, jak i pożytecznych owadów. Zapewnia to opłacalne, dokładne i liczne dane z monitoringu, aby podejmować lepsze decyzje dotyczące IPM (integrowanej ochrony roślin przed szkodnikami) w dowolnym miejscu i czasie.

Produkt Geysir (firma AGCULTURE)

Geysir to przezroczyste szkło z powłoką low-E na zewnętrznej powierzchni szkła wraz z powłokami antyrefleksyjnymi (2xAR). Dzięki powłoce Low-E wytwarzane ciepło jest zatrzymywane wewnątrz szklarni, co powoduje około 20% zmniejszenie zużycia energii grzewczej. Powłoki AR zapewniają maksymalną półkulistą przepuszczalność światła przy zachowaniu tego samego poziomu światła PAR w porównaniu ze zwykłym szkłem o niskiej zawartości żelaza. 

Nominacje w kategorii „Koncepcja”

Model 5 (firma: Skytree BV)

Skytree zapewnia zdecentralizowane jednostki bezpośredniego wychwytywania powietrza (ang. Decentralized Direct Air Capture – DDAC), które oferują skalowalną alternatywę dla obecnego łańcucha dostaw CO2 opartego na paliwach kopalnych. Urządzenia DDAC umożliwiają firmom ekstrakcję czystego CO2 bezpośrednio z otaczającego powietrza na miejscu w celu bezpośredniego wykorzystania lub trwałego składowania. Takie podejście zaspokaja zapotrzebowanie na CO2 przy jednoczesnym zmniejszeniu stężenia CO2 w atmosferze.

Ridder Cropview AI (firma: Ridder)

Ridder CropView AI – przystępna cenowo i samodzielna technologia wizyjna oparta na sztucznej inteligencji do zautomatyzowanej rejestracji upraw i autonomicznej uprawy. Obejmuje stacjonarny system podwójnych kamer (widok z góry i głębokość z boku), aby automatycznie przechwytywać dane uprawowe dla profesjonalnych ogrodników i dostawców systemów autonomicznej uprawy. Kamery zapewniają dane dotyczące uprawy i nowe spostrzeżenia w celu poprawy wydajności.

Uprawa od góry do dołu z obrotowych rur (firma: BiomicAgritech)

Rewolucyjny sposób uprawy warzyw prowadzonych pionowo (np. pomidorów, ogórków). Rośliny wyrastają w dół z obrotowych rur zawierających podłoże i instalację do nawadniania. Prowadzenie pędów odbywa się z wykorzystaniem grawitacyjnie i poprzez automatyczne obracanie rur, co powodując nawijanie na nie pędów. Pozwala to na znaczne oszczędności pracy, nie trzeba używać plastikowych sznurków i klipsów (uzyskuje się wolne od plastiku resztki pożniwne. Rozwiązanie to jest krokiem do w pełni zrobotyzowanej szklarni.

 

Źródło: GreenTech Amsterdam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zieleń to Życie 2023_Szkółki Kurowscy_fot. A-Cecot

Bylinowe migawki z międzynarodowych targów Zieleń to Życie 2023

Międzynarodowe Targi Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu ZIELEŃ TO ŻYCIE 2023, które gościły w Warszawie na przełomie sierpnia i września, przyniosły wiele nowości – z różnych dziadzin branży roślin ozdobnych. Między innymi zwracały uwagę [...]

FLORENSIS_10 (2023)
ICL Osmocote
Prestop 17Prestop 17
HortiAdNetHortiAdNet