Nowy zasady UE o ochronie roślin

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Nowe zasady dotyczące ochrony roślin w UE

Wzrost handlu i ocieplenie klimatu spowodowały nasilenie problemu przedostawania się szkodników roślin do krajów członkowskich. Rada Unii Europejskiej wstępnie zaakceptowała nowe zasady dotyczące ochrony przed napływem szkodników roślin na teren UE.

Ustalenia dotyczą m.in. metod zapobiegania wprowadzaniu roślin inwazyjnych oraz szybkiego reagowania na pojawienie się szkodników w importowanym towarze. Zawierają wytyczne dotyczące wstępnej oceny roślin i produktów roślinnych transportowanych z krajów nie należących do UE, by szybko identyfikować zagrożenie fitosanitarne.

Osoby importujące rośliny i produkty roślinne, które mogą stanowić zagrożenie fitosanitarne, będą musiały posiadać odpowiedni certyfikat. Bez takiego dokumentu dozwolone jest przewożenie małej ilości roślin czy produktów roślinnych na własny użytek.

Nowe zasady zakładają, że rolnicy, których rośliny zostaną usunięte z powodu wytępienia inwazyjnego szkodnika, dostaną odpowiednią rekompensatę.

Projekt musi zostać zaakceptowane przez Parlament Europejski.

Źródło: hortibiz.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet