Odwołane lub przeniesione czerwcowe wydarzenia ważne dla branży ogrodniczej

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Odwołane lub przeniesione czerwcowe wydarzenia ważne dla branży ogrodniczej

Targi GreenTech Amsterdam oraz FlowerTrials® 2021 to dwa czerwcowe wydarzenia ważne dla międzynarodowej branży ogrodniczej, które w przedpandemicznych latach odbywały się w tym samym czasie i zwabiały do Holandii wielu profesjonalistów zainteresowanych techniką szklarniową, a także nowościami odmianowymi, zwłaszcza balkonowo-rabatowymi. W pierwszej dekadzie kwietnia organizatorzy obu wydarzeń ogłosili niezależnie decyzje o odwołaniu tych wydarzeń w czerwcu. Trzeba się jednak nastawić na bogaty, zastępczy program online.

FlowerTrials® 2021 nie odbędą się – zapowiedziano prezentacje online  

Chociaż jeszcze niedawno trwały przygotowania do tegorocznej edycji FlowerTrials® – pokazów, które miały się odbyć w dniach 15-18 czerwca 2021 r. (w 24. tygodniu roku), niestabilna sytuacja związana z pandemią COVID-19 skłoniła organizatorów do podjęcia decyzji o odwołaniu stacjonarnego wydarzenia w 2021 r. Ogłoszono ją 2 kwietnia br.

Gill Corless, prezes fundacji FlowerTrials stwierdziła:  – Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, uważamy, że nie możemy odpowiedzialnie organizować zbiorowych dni otwartych ani zachęcać potencjalnych zwiedzających do podróżowania. Nie wierzymy, że do czerwca poziom szczepień (przeciw wirusowi SARS-CoV-2) będzie wystarczająco wysoki, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom i personelowi obsługującemu FlowerTrials. Bez możliwości przewidzenia – na 10 tygodni przed tym wydarzeniem – jaka będzie w 24. tygodniu sytuacja w odniesieniu do lockdownów, odwołanie FlowerTrials 2021 okazało się jedyną realną opcją, jaka nam pozostała. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie w przyszłym roku.

Sally van der Horst, sekretarz FlowerTrials dodała: – Oczywiście jesteśmy bardzo rozczarowani, że konieczne jest odwołanie FlowerTrials drugi rok z rzędu, jednak odczuwamy ulgę, że decyzja została podjęta – demokratycznie i po dokładnym rozważeniu za i przeciw, a także po konsultacji ze wszystkimi 60 firmami, które biorą udział we FT.

Decyzję podjęto po spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się online 18 marca, oraz po przeprowadzeniu wśród uczestników FT ankiety (ujawniła ona, że ​​ponad trzy czwarte spośród nich wyraziło wolę odwołania tegorocznego stacjonarnego wydarzenia).

Większość uczestników FlowerTrials zadeklarowała jednocześnie zainteresowanie wspólną promocją online (podobnie, jak rok temu). Będą więc podjęte prace nad wirtualną alternatywą dla tradycyjnych FT (czyli dni otwartych firm hodowlanych, organizowanych w 3 regionach – w Holandii i w Niemczech ), w celu zaprezentowania nowych odmian roślin balkonowo-rabatowych i niektórych doniczkowych. Najważniejsze informacje będą również regularnie przekazywane i udostępniane za pośrednictwem strony internetowej FT  oraz mediów społecznościowych.

Czerwcowe wydarzenia w tradycyjnej formule stacjonarnych dni otwartych ok. 60 firm w mniej więcej 30 lokalizacjach mają wrócić w 24. tygodniu 2022 roku.

GreenTech Amsterdam w formule hybrydowej, pod koniec września 2021 r.

Targi GreenTech Live & Online 2021 mają się odbyć jako alternatywne wydarzenie – w wersji hybrydowej i w dniach 28-30 września, zamiast 15-17 czerwca br. Organizator, RAI Amsterdam spodziewa się, że impreza jesienna będzie bardziej realna niż ta pierwotnie planowana, ze względu na postępujące programy szczepień przeciw koronawirusowi oraz prawdopodobną większą możliwość podróżowania we wrześniu i chęć potencjalnych uczestników targów do przemieszczania się w tym terminie, a także odwiedzania targów. Obecnym celem jest zorganizowanie wysokiej jakości wydarzenia, które umożliwi chętnym kontakt z wystawcami oraz prelegentami, zarówno „fizyczny” (live – w pawilonach centrum RAI w Amsterdamie), jak i za pośrednictwem platformy cyfrowej (online).

Realizując program wirtualny, organizatorzy skorzystają z doświadczeń wyniesionych z poprzedniego roku, kiedy to targi GreenTech odbyły się 20-22 października. Czerwcowe wydarzenia stacjonarne mają wrócić do centrum RAI Amsterdam, wraz z publicznością w 2022 r.

Mariska Dreschler, dyrektor targów GreenTech powiedziała: – Zdajemy sobie sprawę, że żadne połączenie za pośrednictwem sieci nie zastąpi realnych kontaktów face-to-face, ale zarazem wiemy, że elementy wirtualnej rzeczywistości  zostaną z nami na dobre. Aby zapewnić rozwój branży ogrodniczej, do czego kluczem są wiedza i innowacje, już wcześniej z powodzeniem zorganizowaliśmy w okresie pandemii różnorodne wydarzenia online. Zaowocowało to dotarciem do nowych odbiorców, poszerzeniem się globalnej społeczności, której dotyczy tematyka targów GreenTech. Dlatego jesteśmy w pełni gotowi na zorganizowanie i w tym roku alternatywnej imprezy, zamiast typowego spotkania stacjonarnego. Z niecierpliwością czekamy na wrzesień oraz energię wystawców i zwiedzających, a także innych uczestników targów GreenTech Live & Online 2021.

GreenTech Amsterdam to międzynarodowe targi techniki i technologii ogrodniczej, wspierane przez AVAG – holenderskie stowarzyszenie działające w tej branży. Połowa wystawców pochodzi z Holandii, a drugie 50% – z różnych krajów całego świata. W 2019 roku zwiedzający reprezentowali 114 państw. W październiku 2020 r. do udziału w wydarzeniach wirtualnych, zaproponowanych w ramach targów GreenTech Live & Online zapisało się ponad 6300 profesjonalistów.

GreenTech Live & Online 2021 potrwa od wtorku 28 września do czwartku 30 września.

GreenTech Amsterdam 2022 – tradycyjne targi stacjonarne – zaplanowano na 14-16 czerwca.

Więcej informacji o targach GreenTech – na stronie internetowej imprezy, na Facebooku, LinkedInie, Twitterze, YouTube’ie i Instagramie.

 

Źródła: informacje fundacji FlowerTrials oraz targów GreenTech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsztaty na plantacji truskawki „powtarzającej”

Uczestnicy warsztatów Berry Tech 2021 mogli zobaczyć plantację truskawki powtarzającej owocowanie uprawianej w tunelach, w matach kokosowych ustawionych na rynnach. Omówiono technologię prowadzenia tego typu uprawy. Spotkanie odbyło się w gospodarstwie „Raf-Berry” Rafała Popławskiego w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet