Otwarty Konkurs dla Kwiaciarń 2021 podczas targów Gardenia w listopadzie – trwa przyjmowanie zgłoszeń

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Otwarty Konkurs dla Kwiaciarń 2021 podczas targów Gardenia w listopadzie – trwa przyjmowanie zgłoszeń

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz 14. organizują Otwarty Konkurs dla Kwiaciarń, który odbędzie się w trakcie Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w dniach 4-6 listopada, na terenie MTP. Przyjmowanie zgłoszeń do tego konkursu potrwa do 31 października 2021 r.

SITO przyjmuje zgłoszenia do Konkursu Dla Kwiaciarń 2021, który odbędzie się już po raz 14., podczas targów Gardenia w Poznaniu, fot. SITO

SITO przyjmuje zgłoszenia do Konkursu dla Kwiaciarń 2021, który odbędzie się już po raz 14., podczas targów Gardenia w Poznaniu; fot. SITO

Co roku w Poznaniu

Konkurs dla Kwiaciarń – coroczne wydarzenie organizowane w Poznaniu – towarzyszyło dotychczas, czyli od 2008 r., targom Gardenia lub Special Days (te imprezy wystawiennicze odbywały się przez kilka lat w tym samym terminie i w połączeniu – tak też będzie w 2021 r.)

Uczestnicy Konkursu dla Kwiaciarń i jego pozycja

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) informuje: „Konkurs dla Kwiaciarń jest adresowany do osób zajmujących się zawodowo florystyką oraz do wszystkich kochających kwiaty. Stanowi niecodzienną okazję do zapoznania się z najnowszymi tendencjami, a także tradycyjnymi stylami obowiązującymi w świecie aranżacji kwiatowych. Różnorodność wykonanych kompozycji, nowoczesne i tradycyjne aranżacje wykonane przez uczestników konkursu, odpowiednio dobrane kwiaty i kolory z pewnością zaciekawią oraz zainspirują niejednego widza. W czasie powstawania tych pomysłów będzie można zapoznać się z żywym i bogatym materiałem roślinnym, dużymi umiejętnościami, a przede wszystkim doświadczeniem i profesjonalizmem uczestników. Konkurs dla Kwiaciarń, organizowany przez nasze Stowarzyszenie (SITO) na Międzynarodowych Targach Poznańskich już po raz 14., cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób zwiedzających”.

Tematy prac konkursowych w 2021 r.

1. 100-lecie Międzynarodowych Targów Poznańskich – bukiet
2. Bukiet okolicznościowy lub bukiet ślubny

Oceny prac dokona jury w składzie:

dr hab. Anna Lisiecka, prof. nadzw.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
Wiceprezes Zarządu SITO, Oddział w Poznaniu
Przewodnicząca Jury

prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska
Katedra Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Wiceprezes Zarządu SITO, Oddział w Poznaniu
Międzynarodowy Sędzia Florystyki FLORINT

Maria Matuszczak
Członek Zarządu SITO, Oddział w Poznaniu
Międzynarodowy Sędzia Florystyki FLORINT

Ocena będzie obejmować następujące elementy:

1. Innowacyjność
2. Koncepcja, m.in. dobór gatunków, barw, rozmieszczenie elementów
3. Technika wykonania

Terminy

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) przyjmuje zgłoszenia udziału w konkursie do 31 października 2021 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o uczestnictwie decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń.

Prace trzeba będzie dostarczyć 4 listopada 2021 (czwartek) do godziny 12.00 do pawilonu nr 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich. Prace zostaną wyeksponowane w wyznaczonym przez organizatora miejscu w pawilonie nr 3A.

Wyniki – 5 listopada

Ogłoszenie wyników Otwartego Konkursu dla Kwiaciarń 2021 odbędzie się 5 listopada (w piątek) o godz. 15.00 na Scenie Głównej w pawilonie nr 3 Mędzynarodowych Targów Poznańskich. Przewidziano dyplomy oraz nagrody.

Konkurs dla Kwiaciarn_SITO_Pawel-Adler

fot. P. Adler

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet