Poinsecje – nowości z przedświątecznych pokazów online, przygotowanych w firmie Selecta one®

PODosłonami.pl

FLUENCE

Poinsecje – nowości z przedświątecznych pokazów online

Firma Selecta one®, której odmiany wilczomlecza pięknego (Euphorbia pulcherrima), czyli poinsecji, zajmują w naszym kraju czołową pozycję, przygotowała ich wirtualny pokaz dla międzynarodowej publiczności. Wystartował on 18 grudnia – w okresie powszechnie kojarzonym z „gwiazdą betlejemską”. Zaproponowano 12 wideoprezentacji, które poświęcone były poszczególnym grupom lub kategoriom odmian. Szczególną uwagę zwrócono na nowości – hodowlane i marketingowe. Ważnym tematem wirtualnego wydarzenia okazały się niepowtarzalne poinsecje, choć czerwień pozostała w głównym nurcie przekazu.

Czytaj dalej...
Poinsecje z wirtualnych pokazów firmy Selecta one® - odmiana SkyStar®, fot. Selecta

Poinsecje z wirtualnych pokazów firmy Selecta one® - odmiana SkyStar®, fot. Selecta

Czerwone gwiazdy

W czterech spośród dwunastu przedstawionych filmików wideo wystąpili prezenterzy – przedstawiciele działu marketingu i komunikacji w przedsiębiorstwie Selecta: Sebastian Mainz oraz Milena Weller. Zwrócili oni uwagę na szczególne, zdaniem tej firmy produkty, które znalazły się ostatnio na rynku, wyróżniają ofertę Selecty bądź zostaną doń wprowadzone w 2021 r.

W obrębie kreacji o czerwonych przykwiatkach, czyli tych, z którymi przede wszystkim kojarzą się poinsecje, S. Mainz wyróżnił średnio wczesną, 7,5-tygodniową odmianę Christmas Universe. Nazwał ją produktem uniwersalnym – do rozmaitych zastosowań. Pochwalił za dobrą jakość ulistnienia, intensywny odcień czerwieni  przykwiatków, smukły, V-kształtny, zwarty pokrój roślin, rozgałęzione pędy, znakomitą trwałość.

Za bardzo obiecującą nowość, która będzie dostępna da ogrodników w przyszłym sezonie, uznano odmianę Christmas Flair – ciemnoczerwoną, średnio silnie rosnącą, późną (czas reakcji fotoperiodycznej – 8,5 tygodni).

Poinsecje – odmiany niebanalne

Milena Weller zaprezentowała inną premierę br. – odmianę Christmas Mouse® Pink, o różowych, zaokrąglonych przykwiatkach, mutant czerwonej odmiany Christmas Mouse®, która zadebiutowała w 2019 r. Tego czerwonego protoplastę można było oglądać na zeszłorocznych targach IPM Essen, gdzie został nagrodzony jako nowość. Odmiany te mają wzrost i rozwój podobny jak u dobrze znanej w Polsce kreacji Noel.Niepowtarzalną  odmianę SkyStar® wprowadzono na rynek w 2020 r. Tę późną kreację  charakteryzują białe plamki na czerwonych przykwiatkach, pojawiające się w końcowej fazie uprawy poinsecji, a ponadto ciemnozielone liście, grube, mocne ciemnoczerwone pędy,  które rozkładają się w kształcie litery V, oraz silny system korzeniowy.

Kolejną odmianą, której poświęcono szczególną wideoprezentację, była Christmas Surprise – nowość o pomarańczowoczerwonych – a więc wyróżniających się na tle poinsecjowej czerwieni  – dużych przykwiatkach. Jest średnio wczesna (7,5-tygodniowa), ma średnio silny wzrost i nadaje się do doniczek różnych rozmiarów, do średnicy 16 cm, jak informował Sebastian Mainz.

Najpopularniejsze

Sześć prezentacji wideo poświęcono zwykłym przeglądom odmian hodowli firmy Selecta one®, jak m.in. ogólnie najpopularniejszej w Europie grupie Christmas Feelings czy najczęściej napotykanej w polskich gospodarstwach grupie Christmas Glory czy wyróżniającej się kreacjami o ciekawych kolorach przykwiatków Christmas Beauty (np. ‘Cinnamon’, ‘Queen’, ‘Marble’, ‘Princess’).

Christmas Universe, fot. Selecta one®

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Belgicactus i sukulenty – rośliny coraz popularniejsze

Belgicactus to, jak można się domyślić firma z Belgii, ale – wbrew nazwie – nieprodukująca głównie kaktusów, lecz przede wszystkim inne sukulenty. Wyróżniają się bylinowe rojniki (Sempervivum), choć nie brakuje roślin gruboszowatych przeznaczonych do doniczkowej [...]

ICL Osmocote
HortiAdNetHortiAdNet