Rekordowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa już w styczniu! - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

Cultilene
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Rekordowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa już w styczniu!

Na początku roku (11–12 stycznia 2017 r.) w centrum Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się VII edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Na 16 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentuje rekordowa liczba wystawców – ponad 250 firm z kraju i zagranicy. Warto dodać, że poprzednią edycję targów odwiedziło blisko 12 000 osób, co umocniło pozycję TSW jako największej imprezy dla producentów warzyw i owoców w Polsce.

Istotną częścią TSW są konferencje branżowe, podczas których mają miejsce wykłady polskich i zagranicznych specjalistów – zarówno naukowców, jak i praktyków. W środę 11 stycznia odbędą się: konferencja poświęcona uprawom pod osłonami, IV Konferencja Truskawkowa oraz Sadownicze Forum Ekonomiczne. Drugiego dnia targów (12 stycznia) zapraszamy na: konferencję sadowniczą, konferencję na temat uprawy warzyw polowych, konferencję pt. „Nowe gatunki w sadownictwie – szanse i perspektywy” oraz VIII Krajowe Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw.

W bogatym programie merytorycznym konferencji poświęconej uprawom pod osłonami znajdzie się aż dziewięć wykładów. Traktować one będą m.in. o nowościach technicznych w uprawach szklarniowych i opłacalności upraw z doświetleniem asymilacyjnym. Podczas wykładu na temat nowych zagrożeń w uprawach pod osłonami poruszone zostanie zagadnienie występowania chorób takich jak TBRFV oraz zwalczania szkodnika Tuta Absoluta. Producenci ogórków mogą liczyć na poszerzenie wiedzy o dostępnych odmianach do uprawy szklarniowej. Dla producentów papryki pod osłonami przygotowano wykłady o roli światła w produkcji rozsady i uprawie oraz prelekcje na temat zaburzeń fizjologicznych, chorób i zwalczania szkodników.

W panelu znajdzie się również wykład o konieczności budowy przez producentów własnej silnej marki jako drogi do podniesienia opłacalności upraw. Pełen program wykładów dostępny jest na stronie www.tsw.com.pl. Referatom towarzyszyć będzie wystawa najnowszych odmian warzyw, przygotowana przez firmę Rijk Zwaan Polska.

 

Podczas TSW 2017 po raz czwarty zostaną przyznane Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu nagrodzi najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez Wystawców.

Drugiego dnia targów będzie miał miejsce finał Owocnej Loterii, w której pula nagród wynosi ponad 15 000 zł. W losowaniu może wziąć udział każdy zwiedzający, który przy wejściu na targi umieści w urnie wypełniony kupon.

Wygodne położenie centrum targowego przy trasie S8 i węźle drogowym A2/S7 pozwala na sprawny dojazd z całej Polski. Z terenu targów można w mniej niż 15 minut dotrzeć do centrum Warszawy czy lotniska, a w 30 minut do sadowniczego zagłębia w rejonie warecko-grójeckim. Odwiedzający mają do dyspozycji parking na 8000 pojazdów zlokalizowany tuż przy hali wystawienniczej. Dużym udogodnieniem dla osób chcących odwiedzić targi jest specjalna, bezpłatna linia autobusowa z Dworca Zachodniego w Warszawie (przystanek od ul. Tunelowej) na teren targów, dzięki której można wygodnie podróżować w obie strony.

Organizator TSW 2017 – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o. – przyznaje zorganizowanym grupom dofinansowanie – dopłatę do autobusu (minimalna liczba osób w autokarze – 25) oraz busa (minimalna liczba osób w busie – 8). Aby uzyskać dofinansowanie, należy zarejestrować grupę do 3 stycznia 2017 r., wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.tsw.com.pl.

Wejście na targi i konferencje jest bezpłatne, na miejscu każdy otrzyma bezpłatny katalog oraz materiały z konferencji. Wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej TSW pozwala zaoszczędzić czas spędzony w kolejce do rejestracji w targowej recepcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siewki pomidorów we wczesnej fazie wzrostu

Lato – produkcja rozsady pomidorów do upraw doświetlanych

W Europie Zachodniej w ostatnich latach mocno rozwinęły się uprawy pomidorów doświetlanych. W Holandii na ponad 60% ogólnej powierzchni szklarni zimą prowadzone są uprawy doświetlane. Przy powiększaniu skali produkcji doświetlanej terminy uprawy i sadzenia [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet