Rekordy na aukcji kwiaciarskiej Royal FloraHolland w 8. tygodniu 2021 roku

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Rekordy na aukcji kwiaciarskiej Royal FloraHolland w 8. tygodniu 2021 roku

Na aukcji kwiaciarskiej Royal FloraHolland, z siedzibą w Aalsmeer odnotowano w okresie 22-26 lutego 2021 r. najwyższy od paru lat tygodniowy obrót, który wyniósł prawie 153 miliony euro. Średnie ceny towarów były rekordowe na przestrzeni dekady. Cytowane wyniki dotyczą zarówno sprzedaży bezpośredniej – zegarowej, jak i tej, która odbywa się całodobowo za pośrednictwem Internetu.

RoyalFloraHolland

Gorący okres na aukcji kwiaciarskiej Royal FloraHolland, fot. A. Cecot

Przed Dniem Kobiet  

Wartość sprzedaży, którą odnotowano ostatnio na aukcji kwiaciarskiej RHF, była większa niż w dotychczas najlepszym dla tej giełdy tygodniu – 18. w 2018 roku, kiedy to łączne obroty uzyskane od poniedziałku do piątku zamknęły się sumą 142 mln €. Związane były wówczas z obchodzonym w wielu krajach na początku maja Dniem Matki, gdy tymczasem ubiegłotygodniowy rekord świadczy przede wszystkim o przygotowaniach kupców do nadchodzącego Dnia Kobiet (8 marca).

Wzrost obrotów w okresie 22-26 lutego br. wyniósł, w porównaniu z rokiem ubiegłym ponad 30%, głównie z powodu skoku cen towarów.

Udział tulipana w całości dostaw kwiatów sięgał nawet 40%, a wzrost wartości jego sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu 2020 r. to prawie 32%.  Oprócz tulipana, w pierwszej trójce kwiatów ciętych, które w 8. tygodniu br. wygenerowały największe obroty na giełdzie Royal FloraHolland, znalazły się róża i chryzantema.

Nie tylko kwiaty cięte

W przypadku roślin ozdobnych w doniczkach gwałtowny wzrost obrotów dotyczył bratków (popyt na nie był związany głównie z pogodą), kwitnących roślin cebulowych i storczyków z rodzaju Phalaenopsis. Poza 8 marca, zapotrzebowanie na kwitnące rośliny doniczkowe stymulowało inne nadchodzące święto – Dzień Matki w Anglii, który obchodzony będzie 14 marca.

Według informacji RFH, całodobowe zamówienia płynęły m.in. ze strony międzynarodowych sieci handlowych (supermarketów), w których sprzedaż roślin ozdobnych się rozwija, zwłaszcza w okresach lockdownu.

Przedsprzedaż zegarowa na aukcji kwiaciarskiej Royal FloraHolland

W dniach 22-26 lutego 2021 r. w przedsprzedaży tej  również ustanowiono tygodniowy rekord. Wyniki handlu były lepsze niż przed rokiem – zarówno w przypadku kwiatów ciętych oraz roślin doniczkowych, jak i ogrodowych.

Źródło: Royal FloraHolland

Oprac. AC

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet