Rijk Zwaan otwiera nową szklarnię przeznaczoną do hodowli truskawek i innych gatunków roślin jagodowych

PODosłonami.pl

Rijk Zwaan otwiera nową szklarnię przeznaczoną do hodowli gatunków roślin jagodowych

Firma Rijk Zwaan 21 czerwca oficjalnie otworzyła najnowszą szklarni hodowlaną w Dinteloord, w Holandii. Obiekt ten przeznaczony jest do badań i rozwoju nowych odmian roślin jagodowych. Nowa szklarnia jest wyposażona w zaawansowane systemy kontroli klimatu, rozwiązania energooszczędne, zapewnia optymalne warunki do całorocznych badań i hodowli odmian.

Czytaj dalej...

(fot. A. Wize)

Oficjalne otwarcie szklarni „jagodowej”

W ceremonii otwarcia uczestniczyli pracownicy firmy Rijk Zwaan oraz partnerzy budowlani. Wszyscy goście mieli okazję zwiedzić szklarnię.

– Nasza nowa szklarnia hodowlana stanowi znaczący krok naprzód w naszej misji innowacji w dziedzinie hodowli owoców i warzyw – mówi Michiel Zwaan, menedżer ds. upraw jagodowych w firmie Rijk Zwaan. – Nowy obiekt umożliwia naszemu zespołowi prowadzenie całorocznych badań w optymalnych warunkach, co pozwoli przyspieszyć rozwój naszego nowego programu hodowli roślin jagodowych – dodał.

Nowy program hodowli odmian roślin jagodowych

Rijk Zwaan zajmuje się hodowlą warzyw od 1924 roku. W zeszłym roku firma oficjalnie uruchomiła program hodowli roślin jagodowych, mający na celu poszerzenie portfolio produktów o truskawki, jeżyny i maliny.

– Gatunki jagodowe są tradycyjnie rozmnażane wegetatywnie, a nie z nasion. W naszym programie hodowlanym skupiamy się na obu metodach rozmnażania. Opierając się na naszej wiedzy z zakresu badań, hodowli i produkcji nasion, mamy nadzieję wprowadzić na rynek nowe i innowacyjne odmiany truskawek, jeżyn i malin, które przyniosą korzyści dla ogrodników i innych partnerów w łańcuchu dostaw – wyjaśnia Pieter Egelmeers, menedżer ds. hodowli w firmie Rijk Zwaan.

Darowizna dla fundacji Sibusiso w Tanzanii

Podczas otwarcia obiektu hodowlanego Menno van den Brink, z firmy Van der Hoeven, będącej partnerem budowlanym tego przedsięwzięcia, poinformował:– Wraz z naszymi dostawcami, jesteśmy dumni ze wspierania innowacyjnych działań firmy Rijk Zwaan, zwłaszcza w zakresie postępu w hodowli odmian jagodowych.

Zauważył również, że społeczna odpowiedzialność biznesu ma dla ich firmy duże znaczenie, wspólnie z pozostałymi przedsiębiorstwami zaangażowanymi w budowę centrum hodowlanego, przekazał symboliczny czek na 25 tys. euro na rzecz fundacja Sibusiso w Tanzanii, pomagającej dzieciom z upośledzeniami i ich rodzinom. Fundację tę regularnie wspiera firma Rijk Zwaan.

– Jako dostawcy z przyjemnością prezentujemy wspólny gest na rzecz tej fundacji – dodał.

Źródło: informacja prasowa Rijk Zwaan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skierniewice - rekrutacja
HortiNet_wyszukiwarka
ZTZ barter
HortiAdNetHortiAdNet