PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Rijk Zwaan rozpoczyna hodowlę roślin jagodowych

Firma Rijk Zwaan od początku istnienia – czyli od 1924 roku – zajmuje się hodowlą warzyw. Obecnie wprowadza nowy program hodowli roślin jagodowych, mający na celu poszerzenie portfolio produktów o truskawki, jeżyny i maliny. Rozpoczęcie budowy nowej szklarni w zakładzie Rijk Zwaan w Dinteloord (Holandia) to oficjalny początek programu hodowli gatunków jagodowych.

Czytaj dalej...

fot. pixabay

Firma Rijk Zwaan znacznie się rozwinęła w ciągu ostatnich 30 lat. Najnowsza inwestycja w hodowlę roślin jagodowych jest kontynuacją strategii firmy, polegającej na autonomicznym rozwoju.

Program hodowli gatunków jagodowych

– Rośliny jagodowe są tradycyjnie rozmnażane wegetatywnie, a nie z nasion. W naszym programie hodowlanym skupiamy się na obu metodach. Opierając się na naszej wiedzy w zakresie badań, hodowli i produkcji nasion, mamy nadzieję wprowadzić na rynek nowe i innowacyjne odmiany truskawek, jeżyn i malin, które oczywiście przyniosą wartość dodaną plantatorom i innym partnerom – wyjaśnia Pieter Egelmeers, kierownik ds. hodowli.

Odmiany gotowe do wprowadzenia na rynek

Wyhodowanie nowej odmiany może zająć średnio od 6 do 16 lat.  – Nadal jesteśmy na samym początku naszego programu hodowli owoców miękkich, więc jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, kiedy pierwsze odmiany roślin jagodowych firmy Rijk Zwaan będą gotowe do wprowadzenia na rynek – mówi Egelmeers.



Nowa szklarnia

Centrum badawcze programu hodowli owoców miękkich powstanie w nowym budynku, co wiąże się z budową szklarni wraz z biurem. Nowy budynek jest przedłużeniem istniejącego obiektu Rijk Zwaan w Dinteloord.

Firma Rijk Zwaan zajmująca się hodowlą warzyw działa w ponad stu krajach i ma ponad 35 oddziałów na prawie wszystkich kontynentach. Dwie główne lokalizacje biur znajdują się w Holandii: jedna w De Lier (Westland), a druga w Brabancji Zachodniej. W pobliżu Dinteloord firma Rijk Zwaan założyła swoje centrum badawcze i hodowlane w Fijnaart.

Prace budowlane oficjalnie rozpoczęto we wtorek 18 kwietnia, w obecności Keesa Reininka (Członka Zarządu), Antona van Doornmalena (Przewodniczącego Rady Nadzorczej i współwłaściciela Rijk Zwaan), pracowników hodowli roślin jagodowych oraz partnerów budowlanych. Prace mają zakończyć się w 2024 roku.

Źródło: https://www.rijkzwaan.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet