Firma Selecta one® stawia na ciemierniki (Helleborus)

PODosłonami.pl

Cultilene
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Firma Selecta one® stawia na ciemierniki (Helleborus)

Firma Selecta one®, z siedzibą w Stuttgarcie, znany na świecie hodowca roślin ozdobnych, a także producent i dystrybutor ukorzenionych sadzonek przejęła 1 czerwca program hodowlany dotyczący ciemierników (Helleborus) od innego niemieckiego przedsiębiorstwa – Bock Bio Science GmbH z Bremy. Tym samym jeszcze poszerzyła swój bogaty asortyment gatunków i odmian – w naszym kraju jest najbardziej znana z roślin balkonowo-rabatowych oraz poinsecji.

Firma Selecta one® włącza ciemierniki (Helleborus) do swoich prac hodowlanych, fot. Bock Bio Science/Selecta one

Firma Selecta one® włącza ciemierniki (Helleborus) do swoich prac hodowlanych, fot. Bock Bio Science/Selecta one

Helleborus – coraz popularniejszy

Przejęta od Bock Bio Science pula genów dotyczy gatunków Helleborus niger, Helleborus orientalis i mieszańców międzygatunkowych ciemiernika.

Dr Andrea Dohm, dyrektor ds. badań i rozwoju (R&D) w firmie Selecta one® wyraziła zadowolenie z tego przejęcia, a także z możliwości kontynuowania programu hodowli ciemierników, dotychczas realizowanej przez przedsiębiorstwo z Bremy. Ta grupa produktów jest mile widzianym dodatkiem do obecnego asortymentu, jaki oferuje   Selecta one®, i otwiera nowe możliwości rynkowe, zwłaszcza w segmencie wysokiej jakości bylin. Oprócz kilku konkurencyjnych odmian ciemiernika białego (Helleborus niger), które Selecta one® zyskała 1 czerwca, otrzymała też szansę na tworzenie kolejnych, innowacyjnych kreacji hodowlanych, w odpowiedzi na potrzeby rynku. „Obecnie widzimy rosnący popyt na ciemierniki – tradycyjne (jak Helleborus niger) oraz nowej generacji (mieszańce międzygatunkowe)” – poinformowała A. Dohm.

Poza programem hodowlanym, Selecta one® przejęła również zamówienia na nadchodzący sezon, które Bock Bio Science otrzymał od swoich klientów.

Rodzinna firma Selecta one® jest jednym ze światowych liderów hodowli roślin ozdobnych rozmnażanych wegetatywnie oraz produkcji materiałów wyjściowych. Działalność hodowlana obejmuje rośliny balkonowo- rabatowe, poinsecje, byliny i kwiaty cięte. Przedsiębiorstwo posiada 15 zakładów produkcyjnych i spółek dystrybucyjnych w Europie, Afryce, Azji oraz Ameryce.

Rozmnażanie in vitro

Friederike von Rundstedt, współwłaścicielka firmy Bock Bio Science GmbH, która prowadzi znane na całym świecie laboratorium kultur tkankowych, podkreśliła zalety ruchu biznesowego, jaki dokonał się 1 czerwca. Wyraziła zadowolenie z faktu, że dzięki przedsiębiorstwu Selecta one® rozwinie się sprzedaż młodych, rozmnożonych in vitro roślin ciemiernika (Helleborus), a odmiany wyhodowane przez Bock Bio Science się rozpowszechnią. Ponadto postawiła na dalszą ścisłą współpracę z firmą Selecta.

Zapowiedziała jednocześnie zamiar skoncentrowania się firmy Bock na mikrorozmnażaniu roślin i udoskonalaniu autorskiej technologii RoBo®Cut, która została wprowadzona ok. 10 lat temu, a polega na zautomatyzowaniu prac wykonywanych w laboratorium in vitro (m.in. laserowe cięcie mikrosadzonek czy namnożonych roślin).

Źródło: materiały prasowe firmy Selecta one®

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siewki pomidorów we wczesnej fazie wzrostu

Lato – produkcja rozsady pomidorów do upraw doświetlanych

W Europie Zachodniej w ostatnich latach mocno rozwinęły się uprawy pomidorów doświetlanych. W Holandii na ponad 60% ogólnej powierzchni szklarni zimą prowadzone są uprawy doświetlane. Przy powiększaniu skali produkcji doświetlanej terminy uprawy i sadzenia [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet