Targi Gardenia 2022 – w listopadzie. Odwołano lutową edycję

PODosłonami.pl

De Ruiter_TATEMARU MUCHO

Targi Gardenia 2022 – w listopadzie. Odwołano lutową edycję

W 2022 r. zapowiadały się dwie, zróżnicowane edycje Gardenii – lutowa, czyli w tradycyjnym dla niej terminie, oraz jesienna – w listopadzie, czyli w nowym terminie, zapoczątkowanym z powodu pandemicznych okoliczności w 2021 r. Jednak 31 stycznia br. Grupa MTP oficjalnie odwołała lutową odsłonę Gardenii – w „bezprecedensowej sytuacji” i „dostosowując się do nowych warunków”. Tym samym zrezygnowano w br. z organizacji dwóch, różniących się od siebie imprez, na rzecz jednego, typowego wydarzenia targowego o pełnym zakresie tematycznym i bogatym programie. I tak: Targi Gardenia 2022 mają się odbyć w dniach 17-19 listopada. Poniżej publikujemy informację prasową przekazaną przez organizatorów.

Czytaj dalej...
argi Gardenia 2022

Ogrodnictwo znów rozkwitnie jesienią

Minione dwa lata pokazały, że najważniejszą cechą w przedsiębiorczości jest elastyczność. Każda firma – niezależnie od branży – może skorzystać lub stracić w tej bezprecedensowej sytuacji. Dostosowanie się do nowych warunków może przynieść niespodziewane, bardzo pozytywne rezultaty, co świetnie pokazała miniona edycja Targów Gardenia w nietypowym dla nich, listopadowym terminie.

Branża ogrodnicza doskonale radzi sobie w tym niemal ekstremalnym środowisku, wyciskając warunki rynkowe jak przysłowiową cytrynę. – To właśnie firmy zajmujące się szeroko pojętą zielenią powiedziały nam: spróbujmy inaczej! Pozostajemy otwarci na nowe rozwiązania i dzięki temu możemy lepiej realizować wspólny cel: aranżowanie spotkań profesjonalistów i pasjonatów w jak najbardziej sprzyjających warunkach – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu.

Biorąc pod uwagę opinię wieloletnich wystawców oraz nowych kontrahentów Gardenii, a także sugestie patronów i partnerów wydarzenia, tematyka edycji jesiennej zostanie rozszerzona, a same Targi i w bieżącym roku odbędą się w listopadowym terminie. Odejście od tradycji, którą w przypadku Gardenii jest spotkanie w lutym, będzie korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron – ubiegły rok doskonale to pokazał!

Targi Gardenia – listopadowe spotkanie dla całej branży

– Dążymy do elastyczności, bo sens naszej działalności pojawia się wtedy, kiedy służy interesom branży. Jeżeli branża wybiera listopad, jesteśmy gotowi dostosować się do tej sugestii – dodaje Paulina Maniecka. Wiele firm to właśnie jesienią podejmuje najważniejsze decyzje na kolejny sezon, jest to moment oddechu, ale i wniosków po intensywnym okresie wiosenno-letnim. Listopadowe spotkanie obejmie więc wszystkie sektory branży ogrodniczej, które stanowią trzon biznesowego wymiaru Targów Gardenia. Sektor florystyczny również w tym roku urozmaici ofertę ekspozycyjną i program wydarzeń. W programie tym znajdzie się także pierwotnie planowana na luty konferencja dla architektów, Arena Krajobrazu, oraz Miejska Sztuka Ogrodowa, czyli spotkanie zarządców, aktywistów i projektantów zieleni w przestrzeni publicznej. Równolegle zaproponowany zostanie szereg zróżnicowanych prelekcji i warsztatów, które umożliwią profesjonalistom nie tylko rozeznanie w rynkowych nowościach i trendach, ale i doskonalenie w wielu zawodowych obszarach.

Targi Gardenia łączą nie tylko zaangażowanych partnerów, ale także pasjonatów, dla których wartością nadrzędną jest pozytywna relacja. Wierzymy, że współdziałanie przynosi wyłącznie dobre decyzje, a w ślad za nimi idą owocne spotkania. Już teraz przygotowujemy się więc do niezwykle intensywnego i bogatego w wartościowe kontakty wydarzenia w listopadzie tego roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
BIOCONT
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet