Targi Myplant & Garden 2023 – ogrodnicza wiosna w Mediolanie (cz. II)

PODosłonami.pl

Targi Myplant & Garden 2023 – ogrodnicza wiosna w Mediolanie (cz. II)

Organizatorzy targów Myplant & Garden, które mają przydomek International Green Expo, w podsumowaniach tegorocznej, 7. odsłony wydarzenia podkreślają, że było ono jeszcze bardziej międzynarodowe niż dotychczas, o rosnącym wpływie na branżę. Skupiło w ciągu trzech lutowych dni w Mediolanie około 23 000 zwiedzających, którymi byli wyłącznie profesjonaliści. Pozytywne informacje zwrotne, także od wystawców, które cytują organizatorzy – V Group (Grupa IEG) – zachęcają ich do przygotowania kolejnej edycji targów Myplant, zaplanowanej na 21-23.02. 2024 r.

Czytaj dalej...
Targi Myplant & Garden w Mediolanie nie mogły się obejść bez pokazów florystyczno-modowych (fot. Myplant)

Targi Myplant & Garden w Mediolanie nie mogły się obejść bez pokazów florystyczno-modowych (fot. Myplant)

Myplant & Garden 2023 – kolejne liczby i fakty

Wystawcy, których w sumie było 655, pochodzili głównie z włoskich prowincji Lombardia, Veneto, Toskania, a także z Holandii. Sporo zjawiło się także firm duńskich, francuskich, niemieckich i hiszpańskich (Polskę reprezentowała szkółka Clematis Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. Sp. k., której prezentację przedstawiłam w I części relacji z targów Myplant & Garden 2023).

Zagraniczni wystawcy stanowili 21% ogółu. Wielonarodowy charakter miała grupa zwiedzających targi – wśród gości branżowych znalazło się przy tym 150 oficjalnych delegacji, w których skład weszli potencjalni (lub już aktywni) kupcy – interesujący się włoskimi produktami ogrodniczymi. Tym razem wyróżniali się przedstawiciele niemieckich i francuskich centrów ogrodniczych, ale przybysze reprezentowali różne kraje, m. in. Bliskiego Wschodu (ci stanowili ok. 20% kupców i operatorów).

Wystawę odwiedzili również decydenci z dużych sieci dystrybucyjnych (poza centrami ogrodniczymi: markety, sklepy internetowe), administracji publicznej, planiści i deweloperzy.

Zorganizowano 60 seminariów oraz pokazy florystyczne i florystyczno-modowe, które także są nieodłączną częścią targów roślin ozdobnych w Mediolanie.

Trendy

Powszechne tendencje, dotyczące różnych dziedzin gospodarki (produkcji i handlu), stylu życia i designu, były widoczne w rozmaitych przestrzeniach targów Myplant & Garden 2023, podobnie jak na innych tego typu międzynarodowych forach.

Zostało jeszcze 90% artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skierniewice - rekrutacja
HortiNet_wyszukiwarka
ZTZ barter
HortiAdNetHortiAdNet