Tegoroczne targi roślin ozdobnych IFTF oraz Trade Fair Aalsmeer – odwołane

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Tegoroczne targi roślin ozdobnych IFTF oraz Trade Fair Aalsmeer – odwołane

Na początku września br. organizatorzy targów IFTF oraz Trade Fair Aalsmeer, które miały się odbyć 4-6 listopada w Holandii, odwołali tegoroczne edycje tych międzynarodowych imprez wystawienniczych, w związku z pandemią koronawirusową. Bezpieczeństwo ludzi i kłopoty z podróżowaniem to podstawowe powody tych decyzji. Podano jednocześnie daty najbliższej planowanej odsłony IFTF w Vijfhuizen oraz TFA w Aalsmeer – 3-5 listopada 2021 r.

Targi IFTF oraz Trade Fair Aalsmeer (które odbywały się równocześnie - w dwóch lokalizacjach) w tym roku nie odbędą się; na zdjęciu - migawka z IFTF 2019, fot. A. Cecot

Targi IFTF oraz Trade Fair Aalsmeer (które odbywały się równocześnie - w dwóch lokalizacjach) w tym roku nie odbędą się; na zdjęciu - migawka z IFTF 2019, fot. A. Cecot

Trade Fair Aalsmeer – zdrowie najważniejsze

Organizator targów Trade Fair Aalsmeer – giełda Royal FloraHolland, która gości to wydarzenie na terenie największej na świecie aukcji kwiaciarskiej – jeszcze w połowie sierpnia br. zapraszali na TFA 2020. W roku z pandemią zapowiadano przy tym udział 330 wystawców (zamiast zwyczajowych 600) i zapewniano, że zachowane zostaną wszelkie reżimy sanitarne wymagane przepisami; przewidywano przedłużenie godzin otwarcia targów, aby umożliwić zwiedzającym (zarejestrowanym na daną porę konkretnego dnia) zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą.

1 września zmieniono jednak decyzję, uzasadniając ją zbyt dużym ryzykiem – zagrożeniem zdrowia uczestników – jakie mogłoby nieść wydarzenie o tak dużej i międzynarodowej skali. Klamka zapadła po konsultacjach z wystawcami. „Bezpieczeństwo ludzi jest zawsze najważniejsze” – podsumowano.

Ponadto wzięto pod uwagę fakt, że goście zagraniczni mogliby napotkać ograniczenia dotyczące podróżowania do Holandii. Zarazem targi w Aalsmeer, których cechą jest udział zwiedzających z całego świata, straciłyby swój charakter bez tak szerokiej i wielonarodowej publiczności.

Organizatorzy obiecują, że dołożą wszelkich starań, aby przyszłoroczna edycja TFA była – po przymusowej przerwie – wyjątkowa. Tymczasem, jak oświadczyli, Royal FloraHolland pracuje nad programem, który w 2020 r. ułatwi budowanie kontaktów, szukanie inspiracji oraz odkrywanie trendów i innowacji w inny niż tradycyjny, ale bezpieczny sposób.

IFTF – plany na 2021 rok

Dick van Raamsdonk, dyrektor firmy HPP Exhibitions, która organizuje targi IFTF (International Floriculture Trade Fair), odwołał tegoroczną ich edycję po pierwszowrześniowej konferencji prasowej holenderskiego premiera Marka Rutte. Jak stwierdził van Raamsdonk, stało się wówczas ostatecznie jasne, że większość potencjalnych przyjezdnych spoza naszego kontynentu, którzy są regularnymi gośćmi IFTF, będzie miała zakaz odwiedzenia Europy w listopadzie br. Również Europejczykom prawdopodobnie trudniej będzie się za 2 miesiące przemieszczać samolotami.

„IFTF to typowe międzynarodowe targi, kluczowe więc jest, aby uczestniczyli w nich zarówno przybysze z Europy, jak i spoza naszego kontynentu i by wszyscy mogli swobodnie i wygodnie dotrzeć do Holandii, a następnie wrócić do siebie” – uzasadnił van Raamsdonk odwołanie wydarzenia w 2020 r. Jednocześnie – na początku września br. – podał kalendarium kwiaciarskich imprez wystawienniczych, jakie HPP Exhibitions zaplanowało na przyszły rok w siedmiu krajach, na pięciu kontynentach. Listę zamyka IFTF w Vijfhuizen – 3-5 listopada 2021 r.

Dick van Raamsdonk, który od 35 lat organizuje targi ogrodnicze na całym świecie, podkreślił, że nie doświadczył w tym dość długim okresie tak dotkliwego kryzysu finansowego, jak w 2020 r. (z zerowymi obrotami). Dotychczas najgorszym  sezonem był 2001/2002 – po zamachach terrorystycznych 11 września w USA, kiedy trzeba było odwołać niektóre wydarzenia, a na te nieodwołane,  docierało znacznie mniej ludzi.  Van Raamsdonk mimo wszystko z nadzieją patrzy na 2021 r. Tłumaczy: „Jesteśmy gotowi do ponownego startu” i liczy, że wkrótce pojawi się szczepionka przeciw wirusowi SARS-CoV-2, która pozwoli opanować obecną sytuację.

Twierdzi, że „prawdziwe” targi dają dwa nieporównywalne z niczym elementy: możliwość bezpośredniej komunikacji między partnerami biznesowymi i uczestnikami branży, a także fizyczną obecność produktów, których wirtualne wersje są jedynie namiastką. Uważa, że znaczenie wystaw branżowych rośnie: „Im bardziej cyfrowy staje się świat, tym potrzebniejsze są osobiste spotkania i rozmowy twarzą w twarz. Z powodu ograniczenia bliskich kontaktów w tym roku ludzie są jeszcze bardziej głodni takich spotkań”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet